۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۹:۰۹
کد خبرنگار: 1271
کد خبر: 83351870
۰ نفر
۱۲ طرح کشاورزی در اشنویه به بهره برداری رسید

مهاباد- ایرنا- ۱۲ طرح کشاورزی با ۲۲ میلیارد و ۸۸۰ میلیون ریال سرمایه گذاری همزمان با هفته جهاد کشاورزی در شهرستان مرزی اشنویه به بهره برداری رسید.

به گزارش ایرنا، مدیر جهاد کشاورزی اشنویه روز دوشنبه در حاشیه بهره برداری از این طرح ها اظهار داشت: این طرح ها شامل ۱۰ طرح آبیاری نوین در بخش‌های نالوس و مرکزی و ۲ طرح نیز در حوزه دام بوده که بخشی از هزینه های آنها به صورت تسهیلات بانکی در اختیار صاحبان طرح قرار گرفته است.

سیدانور حسینی اضافه کرد: طرح‌های آبیاری نوین شامل هفت طرح قطره‌ای، یک طرح آبیاری تحت فشار و ۲ طرح آبیاری تلفیقی است که در مجموع ۱۰ میلیارد و ۸۸۰ میلیون ریال برای اجرای آنها هزینه شده است.

وی ادامه داد: با بهره برداری از این ۱۰ طرح در مجموع اراضی زیر پوشش آبیاری تحت فشار در این شهرستان به بیش از پنج هزار هکتار رسید.

حسینی افزود: هدف جهاد کشاورزی کاهش مصرف آب و افزایش عملکرد با استفاده بهینه از پتانسیل‌های منطقه است که با برنامه ریزی های صورت گرفته در این حوزه‌ها اقدامات مهمی صورت گرفته است.

وی گفت: طرح پرورش گوسفند با ظرفیت ۱۹۱ رأس در روستای «حسن آباد» نیز از دیگر طرح‌هایی بود که امروز به بهره برداری رسید؛ برای اجرای این طرح که برای ۶ نفر زمینه اشتغال فراهم کرده پنج میلیارد ریال هزینه شده است.

وی ادامه داد: علاوه بر این یک واحد گاو شیری ۳۹ راسی نیز در روستای «گندویلا» با هفت میلیارد ریال سرمایه گذاری به همین مناسبت افتتاح شد که با بهره برداری از آن زمینه اشتغال برای ۶ نفر ایجاد شد.

به گزارش ایرنا تجدید میثاق و غبارروبی مزار شهدا، دیدار با خانواده‌های شهدای جهاد کشاورزی، اجرای مسابقات فرهنگی و ورزشی، ارائه خدمات فنی و مشاوره‌ای دامپزشکی رایگان از دیگر برنامه‌های هفته جهاد کشاورزی در این شهرستان بود.

اشنویه دارای ۳۴ هزار هکتار اراضی زراعی و باغی است؛ این شهرستان با داشتن یکهزار و ۴۷۰ متر ارتفاع از سطح دریا یکی از مناطق حاصل خیز و مستعد برای تولید انواع محصولات زراعی و باغی است.

۲۱ تا ۲۷ خرداد به نام هفته جهاد کشاورزی نامگذاری شده است.

۹۸۷۰/‏۶۱۸۵/‏‬ ۳۰۲۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =