۲۳ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۳۷
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 83351856
۰ نفر
پایگاه دوم فوریت های پزشکی خلخال راه اندازی شد

اردبیل _ ایرنا _ پایگاه دوم فوریت های پزشکی خلخال با هدف افزایش سطح خدمات اورژانسی به بیماران و همچنین شتاب دهی به رسیدگی به وضعیت مصدومان حوادث رانندگی جاده ارتباطی اردبیل - سرچم راه اندازی شد.

به گزارش ایرنا، رییس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی خلخال روز پنجشنبه گفت: برای راه اندازی پایگاه دوم فوریت های پزشکی در منطقه قاضیلر و بهسازی ساختمان قدیم درمانگاه و تجهیز آن در منطقه جنوب غربی این شهر یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه شده است.

دکتر علی اکبر شکارچی افزود: پیش از این زمانی که ماموران تنها پایگاه فوریت های پزشکی خلخال در حال انجام ماموریت بودند رسیدگی به بیماران اورژانسی دیگر بطور همزمان امکان پذیر نبود.

وی گفت: در حال حاضر با راه اندازی این پایگاه امکان رسیدگی به وضعیت چند بیمار در چند نقطه شهر و نیز انتقال سریع مصدومان حوادث احتمالی رانندگی جاده اردبیل - سرچم از طریق اعزام ماموران پایگاه قاضیلر با دسترسی آسان فراهم شده است.

وی با قدردانی از تلاش و پیگیری نماینده مردم شهرستان های خلخال و کوثر در مجلس در تهیه یک دستگاه خودرو آمبولانس کمک دار پیشرفته آلمانی برای استفاده در پایگاه دوم فوریت های پزشکی این شهر افزود: برای خرید این آمبولانس از نوع ۲ دیفرانسیل و قابل حرکت در راه های کوهستانی و صعب العبور منطقه بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

او با بیان اینکه با راه اندازی سیستم اتوماسیون و نصب جی پی اس برروی آمبولانس ها کار تعقیب و بررسی نحوه رسیدگی به بیماران اورژانسی بهتر از قبل شده، اظهار داشت: در حال حاضر ۵۰ درصد از کار راه اندازی سیستم بی سیم در فوریت های پزشکی با خرید تجهیزات مورد نیاز انجام شده و بزودی این سیستم فعال می شود.

او گفت: امسال پایگاه فوریت های پزشکی خلخال ۳۶۶ مورد ماموریت داخل شهری و ۷۶ مورد ماموریت حوادث ترافیکی و جاده ای را با بکارگیری ۱۱ دستگاه آمبولانس با موفقیت انجام داده است.

دکتر بشیر خالقی، نماینده مردم شهرستان های خلخال و کوثر در مجلس نیز در این مراسم با تقدیر از تلاش دکتر فریدون نوری رییس وقت بهداری خلخال در دهه ۵۰ برای راه اندازی درمانگاه قاضیلر افزود: فراهم کردم زمینه ارتقای سلامت مردم از افتخارات نظام سلامت کشور است.

او راه اندازی جایگاه سوخت بنزین در ابتدای راه خلخال به سرچم و اردبیل و تکمیل پروژه کمربندی خلخال را برای حل مشکل ترافیکی منطقه قاضیلر از جمله درخواست های بحق این منطقه اعلام کرد و خواستار تلاش مسئولان در این زمینه شد.

خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.

۷۱۱۹/‏۶۰۱۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =