۲۳ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۱۶
کد خبرنگار: 1168
کد خبر: 83351745
۰ نفر
فرصت طلایی لیگ ملت ها برای معرفی والیبال ارومیه

ارومیه- ایرنا- پیشکسوتان ارومیه ای عرصه توپ و تور و ملی پوشان اسبق تیم ملی والیبال، میزبانی شهر ارومیه در هفته سوم لیگ ملت ها را فرصتی مناسب برای شناساندن ظرفیت های ورزشی و فرهنگ غنی این شهر والیبال دوست می دانند.

به گزارش ایرنا فردا هفته سوم این رقابت‌ها در سالن ۶ هزار نفری غدیر ارومیه کلید می‌خورد و بسیاری از مردم جهان از تلویزیون به تماشای این رویداد و رفتارهای تماشاگران می‌نشینند و در لابلای این رویداد بین المللی نیز با قابلیت‌های ملی پوشان ارومیه تیم ایران و ظرفیت‌های این شهر آشنا می‌شوند.
کاپیتان اسبق تیم ملی والیبال ایران معتقد است که از فرصت میزبانی لیگ ملت‌های والیبال باید به بهترین شکل ممکن بهره برداری شود؛ از یک سو تیم ملی باید با تشویق‌های یکپارچه تماشاگران از امتیاز میزبانی بهره مند شوند و از سوی دیگر تماشاگران با رفتارهای حرفه‌ای فرصت میزبانی در آینده را نسوزانند.
یدالله کارگرپیشه بیان کرد: ارومیه یکی از قطب‌های اصلی والیبال در ایران و قاره کهن آسیا به شمار می‌رود و مردم آذربایجان غربی از اینکه این شهر میزبان بالاترین سطح رقابت‌های والیبال جهان است باید به خود ببالند و با رفتارهای حرفه‌ای خود خاطره‌ای خوش از این رویداد بین المللی در ذهن جهانیان حک کنند.
وی افزود: بدون شک حضور پرشور هواداران علاقه مند والیبال ارومیه زیبایی خاصی به رقابت‌های هفته سوم لیگ ملت‌های ۲۰۱۹ والیبال خواهد بخشید؛ ضمن اینکه عضویت هفت بازیکن ارومیه‌ای در ترکیب تیم ملی نشان از ظرفیت بالای این شهر و نقش مؤثر آنان در پیروزی‌های اخیر دارد.
سرمربی اسبق تیم ملی والیبال ادامه داد: آماده سازی، تجهیز و رفع نقص‌های سالن ۶ هزار نفری غدیر به واسطه برگزاری هفته سوم این رقابت از امتیازهای مثبت میزبانی به شمار می‌رود و موجب شد این سالن به بهترین نحو، کیفی سازی شود.
کارگرپیشه گفت: حضور مسافران خارجی از کشورهای صاحب نام لهستان، کانادا و روسیه همه نگاه‌ها را به سوی شهر ارومیه جلب کرده است.
وی پیشکسوت والیبال ایران نیز گفت: بدون شک ارومیه با میزبانی هفته سوم رقابت‌های لیگ ملت‌های والیبال بیشتر از گذشته در زمینه والیبال شهرت خواهد یافت.
عزیز پرتوی ادامه داد: تماشاگران والیبال دوست ارومیه از هفته‌ها قبل بی صبرانه منتظر ورود تیم‌های ملی ایران، روسیه، کانادا و لهستان هستند و در این رقابت‌ها نشان خواهند داد که رشته والیبال نه به عنوان یک رشته ورزشی پرطرفدار بلکه به عنوان یک فرهنگ غنی در منطقه مورد توجه است.

پیشکسوت والیبال ارومیه نیز گفت: به طور یقین هواداران شهر موسوم به پایتخت والیبال آسیا با حضور پررنگ خود در سالن غدیر، بر زیبایی و جذابیت این رقابت‌ها خواهد افزود و تماشای هنرنمایی بازیکنان ارومیه‌ای تیم ملی ایران با تشویق‌های بی امان تماشاگران این شهر جذابیت دیدارهای هفته سوم لیگ ملت‌ها را دوچندان می‌کند.
محمود محب اضافه کرد: تماشاگران ارومیه‌ای در جریان این رقابت‌ها فرهنگ زیبای ایرانی را به نمایش خواهند گذاشت و امید می‌رود تیم ملی ایران نیز سیر صعودی خود را ادامه دهد و با تداوم پیروزی‌های خود دل میلیون‌ها ایرانی ورزش دوست را شاد کند.
به گزارش ایرنا، تیم ملی والیبال جمهوری اسلامی ایران / چهارشنبه شب / برای شرکت در هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال با استقبال پرشور «محمدمهدی شهریاری» استاندار آذربایجان غربی، مسؤولان استانی و تماشاگران وارد ارومیه شد؛ در بدو ورود این تیم، صدها نفر از ارومیه‌ای ها با شعارهای والیبالی به استقبال اعضا رفتند و ورود آنان را خوشامد گفتند.
تیم ملی والیبال جمهوری اسلامی ایران از جمعه این هفته تا یکشنبه آینده در قالب هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال به مصاف تیم‌های کانادا، لهستان و روسیه می‌رود.
سعید معروف، میلاد عبادی پور، مرتضی شریفی و محمدرضا حضرت پور چهار ارومیه‌ای فهرست ۱۴ نفری تیم ملی ایران برای حضور در هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال هستند.
امروز / پنجشنبه / تیم‌های حاضر در لیگ ملت‌ها به ویژه ایران در سالن ۶ هزار نفری غدیر ارومیه تمرین می‌کنند.
این رویداد ورزشی با حال و هوای متفاوتی در ارومیه دنبال می‌شود زیرا این شهر از یک سو برای نخستین بار تعدادی از این رقابت‌های مهم بین المللی را میزبانی می‌کند و از سوی دیگر مردم علاقه مند این شهر به رشته والیبال با حساسیت بالا درخشش بازیکنان ملی پوش ارومیه‌ای را دنبال می‌کنند.
موضوع میزبانی شهر ارومیه در هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال در اواخر سال گذشته تصویب و نهایی شد و نخستین گام‌ها برای میزبانی باشکوه و بدون مشکل در این خصوص طی این مدت برداشته شد تا نام ارومیه در تاریخ این رقابت‌ها به یادگار بماند.
طی سال‌های گذشته تنها تهران به لحاظ شرایط فنی و استانداردهای برگزاری مسابقات، استحقاق میزبانی رقابت‌های بین المللی از جمله در حوزه والیبال را داشت و در چنین شرایطی ارومیه نخستین شهر به جز پایتخت به شمار می‌رود که لیگ ملت‌های والیبال را میزبانی خواهد کرد.
میزبانی شایسته این شهر در رقابت‌های موسوم به «AVC CUP » طی سال ۱۳۸۹ خاطره خوبی در ذهن والیبال دوستان آسیایی، ایرانی و ارومیه‌ای برجا گذاشت که همین امر تجربه بسیار خوبی برای رقابت‌های بزرگ‌تری چون لیگ ملت‌های والیبال محسوب می‌شود.
پس از آن نیز رقابت‌های آسیایی دیگری به میزبانی ارومیه برگزار شد که این شهر والیبال خیز با روسفیدی از آن بیرون آمد و نام پایتخت والیبال آسیا برای این شهر تبلور یافت.
۳۰۷۲/۷۱۵۶/‏۷۱۲۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =