بزرگترین واحد مرغداری تخمگذار در مهاباد به بهره برداری رسید

مهاباد- ایرنا- بزرگترین واحد تولیدی مرغداری تخمگذار همزمان با هفته جهاد کشاورزی به ظرفیت 60 هزار قطعه در مهاباد امروز/پنجشنبه/ به بهره برداری رسید.

به گزارش ایرنا، رئیس جهاد کشاورزی مهاباد در آئین افتتاح این طرح گفت: این واحد تولیدی با سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیارد ریال هزینه راه اندازی شده و قادر است در هر دوره ۱۸ ماهه ۱۳ هزار تن تخم مرغ تولید و روانه بازار مصرف کند.

جعفر ایمانیان با بیان اینکه تمامی هزینه این طرح از آورده شخصی فرد سرمایه گذار است، افزود: این مرغداری با مساحت پنج هزار و ۴۰۰ متر مربع و زیربنای ۲ هزار و ۴۰۰ مترمربع برای ۱۲ نفر به صورت مستقیم و برای ۳۰ نیز به طور غیرمستقیم فرصت اشتغال فراهم کرده است.

وی اظهار داشت: هم اکنون هفت واحد مرغداری تخمگذار در مهاباد وجود دارد که سه واحد آن به ظرفیت ۷۵ هزار قطعه فعال و مشغول تولید هستند که با افتتاح این طرح در مجموع ظرفیت واحدهای تولیدی مرغداری تخمگذار در این شهرستان به چهار واحد فعال به ظرفیت ۱۳۵ هزار قطعه در سال رسید.

ایمانیان در خصوص مرغداری‌های گوشتی مهاباد نیز عنوان کرد: ۸۶ واحد مرغداری گوشتی نیز در مهاباد وجود دارد که از این تعداد ۶۷ واحد با ظرفیت یک میلیون و ۹۸۲ هزار قطعه در هر دوره فعال هستند.

رئیس جهاد کشاورزی مهاباد بیان کرد: هشت واحد مرغ مادر نیز با ۳۱۷ هزار قطعه و ۲ کارخانه جوجه کشی با ظرفیت ۳۵ میلیون و ۸۶۰ هزار قطعه نیز در این شهرستان فعالیت می‌کنند.

ایمانیان بیان کرد: شرایط مناسب اقلیمی، وجود بازار مصرف داخلی و خارجی برای فرآورده‌ای دامی، برخورداری از مهارت و تکیه بر اصول علمی و تکنولوژی در مراحل تولید تا کشتار، حمایت‌های جهاد کشاورزی از مرغداران و سودآوری مناسب فعالیت در این بخش باعث شده است که مهاباد به یکی از قطب‌های تولید مرغ گوشتی در منطقه تبدیل شود.

به گزارش ایرنا، ۲۱ تا ۲۷ خرداد ماه هفته جهاد کشاورزی نامگذاری شده است؛ به همین مناسبت ۱۳۹ طرح کشاورزی در این شهرستان مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

مهاباد با ۲۳۷ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده است و در زمینه تولید محصولات دامی از جمله مرغ گوشتی از شهرستان‌های پیش رو در منطقه به شمار می‌رود.

این شهرستان در جنوب آذربایجان غربی و ۱۱۶ کیلومتری مرکز استان واقع شده و دارای بیش از ۸۰ هزار هکتار اراضی مستعد کشاورزی و باغی است.

۹۹۰۳/‏۶۱۸۵/‏ ۷۱۲۹

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =