آیین وداع با رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور برگزار شد

تهران- ایرنا- آیین وداع با مرحوم «محمدرضا حافظی» رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور امروز پنجشنبه در مدرسه عالی شهید مطهری تهران برگزار شد.

در این آیین که جمعی از فعالان فرهنگی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و خیرین مدرسه ساز حضور داشتند، نماز میت بر پیکر وی به امامت آیت الله محمد امامی کاشانی برگزار شد و سپس پیکر وی به سمت بهشت زهرای تهران بدرقه شد.
علاءالدین بروجردی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی، سید جواد حسینی مهر سرپرست وزارت آموزش و پرورش، مجتبی زینی وند رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی، عبدالرضا فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران، مهرالله رخشانی مهر رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور و علیرضا کاظمی معاون فرهنگی و پرورشی آموزش و پرورش از حاضران در این مراسم بودند.
همچنین علی شهری مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران، ناصر قفلی نائب رئیس انجمن خیرین مدرسه ساز، علی اصغر فانی، فرشیدی وزیران اسبق آموزش و پرورش، محسن افشانی شهردار سابق تهران و جمعی از خیرین مدرسه ساز در آیین وداع با مرحوم حافظی حضور یافتند.
محمدرضا حافظی، فردی بود که زندگی خود را صرف کار خیر مدرسه سازی برای فرزندان این سرزمین کرد تا نام و یاد و قدم‌های خیرش همواره بر سر در مدارس ایران بدرخشد.
وی در سال ۱۳۱۰ در شهر برجرود به دنیا آمد. در خانواده‌ای متمول و در عین حال خیّر و فرهنگ دوست پرورش یافت. او در جوانی در حوزه علمیه تحصیل کرد و در ادامه مدتی در آلمان سکونت داشت و موفق به کسب مدرک دکترای مدیریت از دانشگاه نیوپرت کالیفرنیا شد.
حافظی را می‌توان از پیشگامان و خیرین در عرصه مدرسه سازی به شمار آورد که زندگی و سرمایه خود را سال‌ها در این عرصه به کار برد و جمع کثیری از خیرین مدرسه ساز را شناسایی و به این سمت و سو هدایت کرد.
وی از سال ۱۳۷۸ به تاسیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور همت گمارد و ریاست آن را بر عهده داشت که اکنون حدود ۳۰ هزار عضو دارد و ثمره حضورش در این مجمع در کنار دیگر خیرین کشور به یادگار ماندن هزاران مدرسه به صورت خیرساز در اقصی نقاط کشور است.
شامگاه بیستم خردادماه امسال یعنی تنها یک روز پیش از درگذشت وی، در آیینی با حضور محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه و سید جواد حسینی سرپرست وزارت آموزش و پرورش از کتاب حافظی رونمایی شد که وی به دلیل بیماری و بستری شدن در بیمارستان، قادر به حضور در مراسم نبود.
در آیین تشییع این بزرگمرد، از وی به عنوان فردی یاد شد که همواره به دنبال ایرانی مترقی و کودکانی شاد و عالم بود و در این مسیر به تاسیس مدارس در جای جای این کشور همت گمارد تا پایه های پیشرفت نسل های آتی را مستحکم کند.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش در این آیین، مرحوم حافظی را مایه افتخار این کشور توصیف کرد که همواره به فکر تعلیم و تربیت فرزندان این سرزمین بود.
حسینی اظهار داشت: هرچند امروز این بزرگمرد را از دست داده ایم اما اندیشه و توان و ایمانش در نظام تعلیم و تربیت جاری خواهد بود.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: امروز نظام تعلیم و تربیت یک مرد بزرگ را از دست داد که دست و دلش برای مدرسه سازی بود و می گفت علت اینکه این همه مدرسه ساختنم این بود که خودم در مدرسه خیرساز درس خواندم.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =