کتابخانه تخصصی دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه هنر اسلامی تبریز افتتاح شد

تبریز- ایرنا - بزرگ‌ترین کتابخانه تخصصی معماری شمال‌غرب کشور با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و استاندار آذربایجان شرقی چهارشنبه شب در دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه هنر اسلامی تبریز افتتاح شد.

به گززارش خبرنگار ایرنا، دکتر منصور غلامی که عصر امروز وارد تبریز شد، پس از استقبال استاندار آذربایجان شرقی در فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی، از دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه هنر اسلامی تبریز بازدید کرد.

وزیر علوم در جریان بازدیدش، کتابخانه تخصصی این دانشکده را که در چهار طبقه با مساحتی بیش ازیک هزار مترمربع و با صرف اعتباری افزون بر ۲۵ میلیارد ریال در یک خانه تاریخی ایجاد شده است، افتتاح کرد.

محمدعلی کی نژاد، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و رییس دانشگاه هنر اسلامی تبریز در این آیین گفت: ۸۵۰۰ نسخه کتاب با ۶ هزار عنوان کتاب و ۲۰ عنوان نشریه در این کتابخانه موجود است.

وی افزود: وجود دو قرائت‌خانه در دو بخش خواهران و برادران با ظرفیت ۱۰۰ نفر از جمله امکانات این کتابخانه است.

وزیر علوم همچنین از محوطه دانشکده معماری و تعدادی از خانه‌های تاریخی این دانشکده از جمله خانه صدقیانی، بازدید کرد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری امشب به منظور شرکت در آئین اختتامیه جشنواره بین‌المللی خلاقیت و نوآوری تبریز در هنرهای اسلامی و صنایع دستی و کنگره بین‌المللی نقش زنان در توسعه صنایع دستی در جهان اسلام که روز پنج‌شنبه در دانشگاه هنر اسلامی تبریز برگزار می‌شود، وارد تبریز شد.

۳۰۷۱/‏۵۱۸/‏۳۰۹۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =