۲۳ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۷:۵۶
کد خبرنگار: 857
کد خبر: 83351401
۰ نفر
۷۰ میهمان خارجی برای حضور در اجلاس اکو به اردبیل می آیند

اردبیل- ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل اعلام کرد: بیش از ۷۰ میهمان خارجی و ۲۵۰ میهمان داخلی در اجلاس گردشگری سلامت کشورهای عضو اکو حضور می یابند.

نادر فلاحی روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا این اجلاس را گامی مهم در ترویج و معرفی ظرفیت‌های گردشگری سلامت در بین کشورهای عضو اکو برشمرد و گفت: نمایندگان ۱۵ کشور در این اجلاس حضور خواهند یافت.

وی بیان کرد: هشت بسته ویژه سرمایه گذاری نیز برای ارائه به سرمایه گذاران و شرکت کنندگان در این اجلاس آماده شده است.

او ادامه داد: حضور در نمایشگاه گردشگری سلامت و برپایی نمایشگاه صنایع دستی از جمله دیگر برنامه‌های جنبی پیش بینی شده برای این اجلاس است.

فلاحی اضافه کرد: برگزاری این اجلاس در تاریخ ۲۸، ۲۹ و ۳۰ خردادماه در محل دانشگاه محقق اردبیلی برنامه ریزی شده و در آن وزرا، سفرا و روسای اتاق‌های بازرگانی کشورهای عضو اکو حضور می‌یابند.

وی افزود: همچنین در این اجلاس، در قالب یک نمایشگاه، نمایندگانی از بیمارستان‌های ممتاز کشور در حوزه سلامت از تهران، شیراز، تبریز و ارومیه حضور یافته و آخرین یافته‌های خود را در این حوزه به نمایش می‌گذارند.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل همچنین اعلام کرد: برگزاری بازی‌های بومی و محلی، تبیین آداب و رسوم استان، معرفی غذاهای محلی و برپایی آلاچیق از دیگر برنامه‌های جنبی پیش بینی شده برای این اجلاس است.

به گزارش ایرنا، اتاق بازرگانی استان اردبیل با مشارکت و همکاری معاونت بین المللی اتاق ایران، استانداری اردبیل، دانشگاه محقق اردبیلی، نمایشگاه بین المللی اردبیل و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل میزبان و برگزار کننده این اجلاس هستند.

موقعیت ویژه تندرستی و سلامت استان اردبیل با آب و هوای کوهستانی، وجود آب‌های گرم درمانی و جغرافیای ویژه این خطه از جمله مولفه‌های موثر در تعیین اردبیل برای برگزاری این اجلاس بوده است.

۱۹۰۵/‏۶۰۱۶

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =