۲۲ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۳:۳۱
کد خبرنگار: 1226
کد خبر: 83351367
۰ نفر
حجتی: اعتبارات خسارت سیل در ۲ استان پرداخت شده است

بجنورد- ایرنا- وزیر جهادکشاورزی گفت: تاکنون کشاورزان ۲ استان شمالی کشور از اعتبارات جبران خسارت های سیل بهره مند شده و سایر استان هنوز اعتباری دریافت نکرده اند.

به گزارش ایرنا، محمود حجتی عصر روز چهارشنبه در نشست علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی با خانواده شهدا، روحانیان، نخبگان، فعالان اقتصادی و مدیران خراسان شمالی اظهار داشت: پرداخت اعتبارات برای جبران خسارت‌های کشاورزی در استان گلستان و مازندران بوده البته قرار است یکشنبه هفته آتی در این باره تصمیم گیری شود.

وی در بخش دیگر سخنان خود در باره ظرفیت‌های کشاورزی در خراسان شمالی گفت: در این استان ظرفیت‌های خوبی برای رونق بخش کشاورزی وجود دارد اما به آن خوب توجه نشده است.

وزیر جهادکشاورزی افزود: توسعه کشت‌های گلخانه‌ای، یکی از مزیت‌ها است که می‌تواند مورد توجه قرار گیرد البته توسعه گلخانه‌ها در این استان ضعیف بوده است.

وی خاطرنشان کرد: کشاورزان می‌توانند برای ایجاد و توسعه گلخانه از تسهیلات اشتغال زای روستایی بهر مند شوند.

وی با اشاره به زمینه‌های توسعه کشت گیاهان دارویی در خراسان شمالی گفت: این استان، مستعد توسعه این کشت‌ها است و بویژه در زمین‌های شیبدار می‌توان برای کشت این گونه‌های گیاهی اقدام کرد.

حجتی در باره مشکلات تقابل منابع طبیعی و آبخیزداری و معدنکاران برای فعالیت‌های معدن در عرصه‌های طبیعی اظهار داشت: معدن کار نباید گرفتار مردم شود و باید منابع طبیعی با هم افزایی، میان مرتعدار و معدنکار میانجی گر باشد.

وزیر جهاد کشاورزی افزود: در توسعه فعالیت‌های معدنی، هم حقوق عرفی دامدار منظور شود و البته باید از فعالیت‌های معدن هم حمایت کرد.

محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی، علی لاریجانی را در سفر ۲ روزه اش به خراسان شمالی همراهی می کند.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور واقع است.

۷۱۸۵/ ۶۰۴۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =