استاندار: خراسان شمالی از مزیت های مرزی بودن بی بهره مانده است

بجنورد- ایرنا- استاندار خراسان شمالی گفت: این استان در زمره ۱۶ استان مرزی کشور است اما تا کنون هیچ بهره ای از مزیت های مرزی بودن نصیب آن نشده است.

به گزارش ایرنا، محمدعلی شجاعی عصر چهارشنبه در نشست رئیس مجلس شورای اسلامی با خانواده شهدا، روحانیان، نخبگان، فعالان اقتصادی و مدیران خراسان شمالی اظهار داشت: انتظار می رود پیگیری های لازم در این باره انجام شود.

وی افزود: در چهار دهه پس از انقلاب اسلامی، خدمات زیادی در این استان انجام شده و شاخص های توسعه رشد کرده است اما آنگونه که لایق مردم باشد، نبوده است.

استاندار خراسان شمالی با گلایه از تمرکز امور در پایتخت اظهار داشت: در تهران، برای تمام کشور یک نسخه واحد پیچیده می شود و این در حالی است که توسعه هر منطقه، نسخه متفاوتی را می طلبد.

وی با بیان اینکه این تفاوت در کشور دیده نمی شود، افزود: از مجلس شورای اسلامی انتظار می رود در این زمینه توجه لازم را داشته باشند.

شجاعی، هم افزایی و تعامل در این استان را نقطه قوت برای انجام کارها دانست و افزود: در سیل امسال، به واسطه این هم افزایی بحران به خوبی مدیریت شد.

وی با اشاره به خسارات سیل، خاطرنشان کرد: در این حادثه ۶ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در شهرها و روستاهای استان خسارت دید و در این زمینه استان سوم در تصویب اعتبار بازسازی هستیم و در زمینه اعتبارات بلاعوض هم در جایگاه پنجم استان ها قرار داریم.

وی اظهار داشت: یکهزار و ۴۰۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض برای بازسازی مناطق سیل زده استان ابلاغ شده است.

استاندار خراسان شمالی گفت: برای جبران خسارت های کشاورزی هم تنها ۲۵۰ میلیارد ریال به این استان تخصیص یافته که جوابگوی نیاز کشاورزان نیست و از وزیر جهاد کشاورزی انتظار داریم که توجه بیشتری به استان داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی هم در این نشست با اشاره به گیرهای قانونی و گلایه ها از آن گفت: مجلس شورای اسلامی تلاش کند تا قانون های مزاحم حذف و به روز شود.

حجت الاسلام و المسلمین ابوالقاسم یعقوبی اظهار داشت: باید در قانون های دست و پاگیر که مانع سرمایه گذاری است، تجدید نظر شود.

۷۱۸۵/۵۱۳۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =