نقل ناشیانه دروغ آمریکایی از قول ایرنا در فضای مجازی

تهران- ایرنا- مقاومت مردم و مسئولان ایرانی در برابر دولت ایالات متحده در خروج یکجانبه و غیرقانونی از برجام و اعمال دوباره تحریمهای ظالمانه اقتصادی که بسیاری از ناظران بین المللی از آن به عنوان جنگ تروریستی اقتصادی یاد می‌کنند، سیاستمداران کاخ سفید را به طرح و اجرای دروغ رسانه‌ای از طریق فضای مجازی وا داشته است.

ترامپ که به زعم بسیاری از سیاستمداران آمریکایی و کارشناسان عرصه بین المللی به عدم تعادل در حوزه سیاسی به ویژه سیاست خارجی فارغ از نبود نزاکت کلامی و رفتاری در عرف بین الملل شناخته می‌شود با تهییج گروه "ب" در کابینه خود که رویکردجنگ طلبانه نسبت به ایران دارند، همه روزه برای به زعم خود جهت کشاندن تهران به پای میز مذاکره پیش شرط و در مواقعی فرصت تعیین می‌کنند، به نحوی که در ترفند جدید و نخ نما شده اتاق فکر کاخ سفید از نگاه نشریه واشنگتن‌پست طرح دولت آمریکا با ادعای پیشنهاد سه امتیاز برای آغاز مذاکرات با ایران را می توان از این دست دانست که از طرف آبه شینزو نخست وزیر ژاپن در سفر به تهران به اطلاع مقام‌های ایرانی خواهد رسید.

امتیازهایی که به ادعای واشنگتن‌پست نخست‌وزیر ژاپن به ایران ارائه می‌دهد شامل خرید دوباره نفت از تهران، تعلیق تحریم صنایع خودروسازی ایران و آزاد کردن بخشی از پول‌های بلوکه‌شده ایران در آمریکا، به‌میانجی‌گری یک کشور سوم است.

جالب اینکه به تازگی نیز مایک پمپئو با استفاده از تاکتیک منسوخ فریب افکار عمومی دنیا و عبور از پیش شرط های دوازده گانه دولت ترامپ برای مذاکره با تهران، از تمایل کاخ سفید به مذاکره با ایران بدون پیش شرط سخن گفت، اظهاراتی که بسیاری از ناظران جهانی را در تائید رفتار دروغین آمریکا به یقین رساند و ناتوانی هیات حاکمه ایالات متحده در مقابله با جمهوری اسلامی ایران را بیش از پیش به رخ دنیا کشاند.

دولت ترامپ که اکنون هیات عالی ژاپنی در تهران به سر می برد با اجرای سناریو دروغ رسانه‌ای و بهره گیری از فضای مجازی تلاش دارد که ناتوانی خود پنهان و دست به دست شدن اخبار کذب را به رسانه های رسمی ایرانی همچون ایرنا نسبت دهد. جالب اینکه دست به دست شدن مطلب مورد ادعای نشریه آمریکایی در کانال های داخلی ایران به نقل از خبرگزاری جمهوری اسلامی از پایه بی اساس بوده و چنین مطلبی را ایرنا در خروجی خود نداشته است.

شبد **۱۰۱۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =