نماینده مجلس: سقف گذاشتن برای خرید گندم از سوی دولت به ضرر کشاورزان است

کرمانشاه- ایرنا- نماینده مردم شهرستان های قصرشیرین، گیلان غرب و سرپل ذهاب در مجلس شورای اسلامی گفت: قیمت همه هزینه های کاشت، داشت و برداشت گندم برای کشاورزان آزاد حساب می شود ولی کشاورزان باید محصول خودشان را به قیمتی که دولت مشخص می کند بفروشند و این به ضرر کشاورز است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، فرهاد تجری روز چهارشنبه در دومین جشنواره ملی روز مزرعه در ایستگاه تحقیقات و منابع طبیعی اسلام آبادغرب افزود: در مجلس شورای اسلامی به دنبال برداشتن سقف قیمت گندم هستیم، زیرا کشاورزان در روش فعلی متضرر می شوند.
تجری در ادامه از نحوه مدیریت کاشت محصولات کشاورزی از سوی وزارت جهاد کشاورزی انتقاد کرد و گفت: در یک سال زراعی یک دفعه با افزایش بیش از حد یک محصول و یا کاهش یک محصول دیگر مواجه می شویم که در اینجا هم جامعه، هم کشاورزان و هم دولت بسیار متضرر می شوند.
وی همچنین از عدم مدیریت صحیح صادرات و واردات محصولات کشاورزی توسط جهاد کشاورزی انتقاد کرد چرا که به گفته وی در این روش کشاورزان و مردم خیلی آسیب می بینند.
تجری در ادامه با قدردانی از حوزه تحقیقات و بنگاه های دانش بنیان بخش کشاورزی گفت: در چند سال اخیر کشور در زمینه بهره وری محصولات کشاورزی، مبارزه با آفات، ارتقا تجهیزات پیشرفت و ارتقا چشم گیری داشته ایم.
نماینده مردم شهرستان های قصرشیرین، گیلانغرب و سرپل ذهاب در مجلس شورای اسلامی اجرای طرح گرمسیری در شهرستان های حوزه انتخابیه خود را اقدامی بزرگ و ویژه دانست و گفت: با اجرای این طرح بخشی از فقر کشاورزی این منطقه جبران می شود.
تجری در ادامه خواستار واگذاری زمین های زراعی دولتی در بخشی از شهرستان سرپل ذهاب به بخش خصوصی برای بهره وری بیشتر شد.
وی در پایان تقویت مراکز تحقیقاتی و علمی جهاد کشاورزی که به بهره وری بیشتر و مدیریت بهینه منابع کشاورزی منجر می شود را در راستای سال تولید و اقتصاد مقاومتی مدنظر مقام معظم رهبری مورد تاکید قرار داد.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت ۹۴۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی و باغداری دارد.
۳۲۰۹/۸۰۶۶