حریری از  رابطه دوستانه با رئیس جمهوری لبنان و نفی اختلاف های داخلی گفت

بیروت- ایرنا- سعد حریری نخست وزیر لبنان در شرایطی که برخی منابع لبنانی به تازگی اخباری را مبنی بر اختلاف های داخلی در این کشور منتشر کردند، بر رابطه دوستانه با رئیس جمهوری این کشور تاکید کرد.

نخست وزیر لبنان روز چهارشنبه پس از دیدار با "میشل عون" رئیس جمهوری این کشور در قصر بعبدا این دیدار را مثبت ارزیابی کرد و گفت: رابطه ام با رئیس جمهوری دوستانه است.

به گزارش خبرگزاری رسمی لبنان، حریری تاکید کرد هیچ اختلافی در مورد تعیین برخی مناصب وجود ندارد و دغدغه اصلی ما تحقق نتایج عملی و ملموس به نفع مردم است.

اظهارات حریری در حالی است که برخی منابع لبنانی با اشاره به اختلاف های داخلی در این کشور از بالا گرفتن اختلاف بین حریری و جبران باسیل وزیر خارجه خبر داده بودند.

بر اساس این منابع اختلاف نخست وزیر و وزیر خارجه به موضوع پناهجویان سوری در لبنان بازمی گردد به این معنی که جبران باسیل بر لزوم بازگشت آنان به کشورشان تاکید دارد و کمیساریای عالی پناهندگان را به جلوگیری از این امر متهم می‌کند.

این اظهارات او انتقاداتی را در داخل به دنبال داشت و برخی آن را فراتر از اختیارات وزیر خارجه دانستند و سعد حریری نیز گفت همه در لبنان در مورد بازگشت پناهجویان سوری به کشورشان اتفاق نظر داریم و در عین حال تاکید داریم باید بازگشت امن آنان فراهم شود.

پس از آن در روزهای اخیر اخباری مبنی بر دیدار سعد حریری و رئیس جمهور پس از بازگشت نخست وزیر از سفر به عربستان و شرکت در نشست مکه منتشر شد.

در این میان حریری دیدار امروز خود با رئیس جمهوری را مثبت ارزیابی کرده و از شرایط سخت اقتصادی در لبنان صحبت کرد.

وی با بیان اینکه در اوضاع اقتصادی سختی به سر می بریم و انتظار می‌رود روند امور سروسامان یابد، گفت: من و رئیس جمهور در مورد تسریع کار دولت برای تحقق دستاوردهای مورد نظر توافق داریم.

شبد **خاورم **۱۱۱۰**۱۷۰۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =