آموزش جوانان راهکار مقابله با مصرف مواد مخدر است

جیرفت - ایرنا - سرپرست فرمانداری جیرفت با بیان اینکه آموزش جوانان کلید مقابله با مصرف مواد مخدر است گفت: افزایش آگاهی مردم نسبت به اثرات سو مواد مخدر، کاهش این آسیب اجتماعی را رقم می‌زند.

ابوذر عطاپور وزیری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سن استعمال مواد مخدر کاهش پیدا کرده و این امر می‌تواند موجب بروز مشکلات زیادی شود.
وی ادامه داد: آموزش و آگاهی نسل جوان و خانواده‌ها موجب کاهش مصرف مواد مخدر می‌شود از این رو توجه ویژه ای باید به مقوله آموزش در مدارس و دانشگاه‌ها شود.
رئیس شورای تأمین جیرفت اظهار داشت: به طور قطع پیشگیری، از درمان راحت تر و تاثیرگذارتر بوده لذا تقویت آموزش‌ها به صورت ویژه در دستور کار است.
وی بیان کرد: مواد مخدر یکی از عوامل اصلی بروز آسیب‌های اجتماعی است و باید این مورد بیشتر مورد توجه والدین قرار گیرد.
عطاپور وزیری با بیان اینکه امروزه گرایش به مواد مخدر از سنتی به صنعتی تغییر پیدا کرده است اظهار داشت: آموزش و پرورش و خانواده‌ها نقش مهمی در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارند.
نماینده عالی دولت در شهرستان جیرفت افزود: نیروی انتظامی به تنهایی نمی‌تواند با مخدر مبارزه کند لذا همه باید در این زمینه مشارکت داشته باشند.
سرپرست فرمانداری شهرستان جیرفت بیان کرد: در زمینه مقابله با پدیده خانمان سوز مواد مخدر، عوامل نیروی انتظامی و دستگاه قضائی تلاش‌های خوبی داشته‌اند و باید با خرده فروشان برخورد قاطع شود.
عطاپور وزیری گفت: در زمینه آسیب‌های اجتماعی باید محله‌های پرخطر را شناسایی و در این مناطق آگاه سازی و کار فرهنگی انجام شود.
شهرستان جیرفت با ۳۰۸ هزار نفر جمعیت از پنج بخش مرکزی، اسماعیلی، ساردوئیه، جبالبارز و اسفندقه تشکیل و در فاصله ۲۳۰ کیلومتری جنوب کرمان واقع شده است.

۷۴۵۰/۷۴۲/‌۳۰۲۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =