۲۳ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۴۴
کد خبرنگار: 2126
کد خبر: 83351220
۰ نفر
مصرف برق در مشهد از حد متوسط گذشت

مشهد- ایرنا- سخنگوی شرکت توزیع نیروی برق مشهد گفت: مصرف برق توسط مشترکین این شهرستان طی سه روز گذشته از حد متوسط روزانه عبور کرد و به مرز یک هزار و ۲۰۰ مگاوات در روز رسید.

علیرضا کاشی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: به طور متوسط در صورت گرم نشدن هوا مشترکین مشهد روزانه هزار مگاوات برق مصرف می کنند.

وی اظهار داشت: پارسال زمان اوج مصرف برق توسط مشترکین این کلانشهر مربوط به پنجم مرداد بود که میزان مصرف روزانه به هزار و ۵۳۸ مگاوات رسید.

وی گفت: از آنجا که گرما در پیش است و زمان اوج مصرف برق بین ساعت های ۱۲ تا ۱۶ است، انتظار می رود شهروندان نسبت به مدیریت مصرف برق در سیستم های سرمایشی با تنظیم درجه کولر گازی روی ۲۵، نصب سایه بان بر روی کولر آبی و قرار دادن آن روی دور کند، اقدام کنند.

کاشی افزود: پارسال چهار هزار و ۵۰۰ تفاهمنامه به منظور مدیریت بار در شبکه طی ساعات اوج مصرف با مراکز صنعتی، تجاری، دولتی و صاحبان چاه های کشاورزی در مشهد امضا شد تا در این ساعات مصرف برق خود را کاهش داده و در ازای آن پاداش دریافت کنند.

وی اظهار داشت: پاداش به این مراکز در قبوض ماهانه آنان در نظر گرفته شده و موجب بستانکار شدن آنها شد که در این راستا ۱۱۰ میلیارد ریال پاداش توسط شرکت توزیع نیروی برق مشهد پرداخت شد.

وی گفت: امسال نیز پنج هزار تفاهمنامه با مراکز دولتی، صنعتی، تجاری و صاحبان چاه های کشاورزی در مشهد امضا شده تا در زمان مقرر و در ساعات اوج بار، میزان مصرف برق خود را کاهش دهند.

کاشی افزود: هیچ گونه برنامه قطع برق یا خاموشی در مشهد وجود ندارد جز آنکه برق یک محل بر اثر سانحه به صورت موقت قطع شود.

وی اظهار داشت: تعمیرات شبکه برق در مشهد نیز بر اساس عملیات خط گرم و بدون خاموشی برق انجام می گیرد.

هم اکنون یک میلیون و ۵۵۰ هزار مشترک برق در مشهد وجود دارد.

۷۴۸۹ / ‏‬ ۶۰۵۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =