۲۲ خرداد ۱۳۹۸، ۲۰:۱۵
کد خبر: 83351212
T T
۰ نفر
توضیح شهرداری تهران درباره دیوارنگاره ای در خیابان شهیدگمنام

تهران-ایرنا- مدیر روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با ارائه توضیحاتی درباره دیوارنگاره ای در تقاطع خیابان شهید گمنام و اتوبان کردستان با موضوع اقدامات این نهاد در سیل اخیر گفت: این عکس با رضایت صاحب اثر بازروایت شده است.

رضا محبی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به وقوع سیل در برخی از استان‌های کشور اظهارداشت: نهادها و گروه‌های مختلف جهادی و مردم برای کمک به سیل زدگان در این مناطق حضور پیدا کردند، روح الله خسروی نژاد از عکاسان شناخته شده، عکسی را از این اقدامات در پل دختر به ثبت رساند.

وی گفت: در این عکس، چند نفر از مردم و نیروهای ارتش با همکاری و اتحاد اجازه ندادند پرچم ایران به زمین بیافتد، این رویداد از قالب عکس خارج و به نماد ملی برای همبستگی و حفظ کشور در شرایط سخت تبدیل شد.

محبی با اشاره به اقدامات شهرداری تهران در استان‌های سیل زده افزود: همچنین این نهاد به عنوان معین استان خوزستان معرفی شد و اقدامات را در این استان انجام داد و به این واسطه پویشی با عنوان «تهران در کنار خوزستان» نیز راه اندازی شد.

مدیر روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران اظهارداشت: این نهاد با کسب اجازه از صاحب اثر و خرید امتیاز تلاش کرد برای به نمایش گذاشتن اقدامات مأموران شهرداری (نیروهای آتش نشانی، خدماتی و پاکبانان) از این عکس روایت متفاوتی داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه بازروایت کار مرسوم در آثار هنری است، گفت: شهرداری تهران با این بازخوانی و روایت گرافیکی خدشه‌ای به اصل اثر وارد نکرده، هویت کار را تغییر نداده و آن را سخیف و کم ارزش نکرده است.

محبی خاطرنشان کرد: زمانی که از وحدت ملی سخن می‌گوئیم صلابت ایران و پرچم کشور مهم است و فرقی میان پزشکان، نیروهای کمیته امداد، سپاه و شهرداری برای حفظ کشور وجود ندارد و شهرداری تهران از این اثر به عنوان نمادی برای اقدامات خود در حفظ کشور استفاده کرده است.

به گزارش ایرنا، نصب دیوارنگاره ای در تقاطع خیابان شهید گمنام و اتوبان کردستان با موضوع اقدامات شهرداری تهران در سیل اخیر خبرساز شده و انتقادهایی در پی داشته است که شهرداری تصویر معروف سیل پل دختر را تحریف کرده است.

به دنبال بارش‌های شدید که از روزهای پایانی سال گذشته در برخی مناطق کشور آغاز شد، سیل اغلب استان‌های کشور را در بر گرفت.

خسارت‌های سیل در استان‌های شمالی مازندران و گلستان، فارس، لرستان و خوزستان بیشتر از مناطق دیگر بوده است.

تهرام/۷۲۴۵//‏۶۱۳۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha