سرمایه گذاری ۴۰۰ میلیارد تومانی برای ساخت یک هتل در منطقه آزاد چابهار

چابهار- ایرنا- مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: بخش خصوصی با سرمایه گذاری ۴۰۰ میلیارد تومانی ساخت هتل در این منطقه را در دستور کار دارد که می توان گفت بخشی از مشکلات اقامتی مرتفع می شود.

عبدالرحیم کردی چهارشنبه شب در بازدید معاون رئیس جمهوری و رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اظهار داشت: منطقه آزاد در بحث گردشگری اقدامات خوبی را در سالهای اخیر آغاز کرده که از جمله آن می توان به صدور مجوز برای ۹ هتل و مجموعه اقامتی و بومگردی اشاره کرد.

وی بیان کرد: استقبال بخش خصوصی در آماده سازی زیرساخت‌های گردشگری بی نظیر است.

رئیس هیأت مدیره سازمان منطقه آزاد چابهار افزود: هتل پنج ستاره سدس با زیربنای ۱۰۲ هزار مترمربع در ۲ بلوک در مدت ۶۰ ماه با سرمایه گذاری ۴۰۰ میلیارد تومانی بخش خصوصی در این منطقه در حال اجراست و تاکنون پیشرفت خوبی داشته است.

وی ادامه داد: مجموعه اقامتی و پذیرایی بومگردی «دُربلوچ آبکان» نیز در منطقه آزاد چابهار با حضور بخش خصوصی آغاز شده و این مجموعه در باغ آبکان دارای سوئیت های اقامتی ۲ نفره، چهار نفره و VIP، رستوران سنتی، فروشگاه‌های صنایع دستی، سالن بیلیارد، کافی شاپ، آلاچیق‌ها، تفرجگاه و محل بازی بچه‌هاست.

کردی تصریح کرد: نمایشگاه و فروشگاه صنایع دستی در این منطقه پس از راه اندازی توانسته برای فروش آثار دستان زنان و مردان هنرمند مؤثر باشد و در آینده نیز با برگزاری جشنواره‌ها و کارگاه‌های مختلف این بخش را حمایت ویژه خواهیم کرد.

وی گفت: نمایشگاه و فروشگاه صنایع دستی منطقه آزاد چابهار برای حمایت از صنعتگران و تولید کنندگان سیستان وبلوچستان و برای نمایش و فروش صنایع دستی این استان توسط سازمان منطقه آزاد چابهار راه اندازی شده است.

رئیس سازمان منطقه آزاد چابهار بیان کرد: این سازمان در سال های اخیر با برنامه ریزی منسجم و اختصاص اعتبارات لازم موفق به درآمدزایی‌هایی در حوزه گردشگری شده.

وی بیان کرد: منطقه آزاد چابهار در آماده سازی زیرساخت‌ها و جذب گردشگر از هیچ کوششی دریغ نمی‌کند و مطالعات پیکره گردشگری را تکمیل و طرح‌هایی را برای اجرا به سرمایه گذاران ارائه کرده است.

کردی ادامه داد: امیدواریم چابهار با توجه به موقعیت راهبردی و داشتن ظرفیت‌های مناسب تفریحی و گردشگری پس از تکمیل زیرساخت‌ها به قطب گردشگری ایران تبدیل شود، این امر با حضور بخش خصوصی و حمایت‌های دولتی امکان پذیر است.

وی طرح پرورش شتر مرغ، تمساح و شهرک‌های بزرگ پتروشیمی و فولاد را از کارهای خوب برای اشتغالزایی و توسعه استان سیستان وبلوچستان عنوان کرد و افزود: حضور معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری در منطقه آزاد چابهار قوت قلبی برای توسعه و آبادانی منطقه است.

۳۰۴۳**۳۲۱۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =