رسانه چینی: مقام های ژاپن و ایران مذاکرات صریحی داشتند

پکن- ایرنا- یک روزنامه چینی نوشت که "آبه شینزو" نخست وزیر ژاپن که در تهران بسر می برد گفته است مذاکراتی بسیار صریح با مقام های ایران انجام داده است.

گلوبال تایمز روز پنجشنبه در گزارشی خاطر نشان کرد یکی از اهداف اصلی نخست وزیر ژاپن این است که به کاهش تنش ها بین ایران و آمریکا مساعدت کند در همین ارتباط موضوعات با صراحت میان طرفین مطرح شده است.
رسانه چینی تصریح کرد که شخص نخست وزیر بر این باور است که به دلیل روابط بسیار خوب و مثبتی که با ایران و آمریکا دارد می تواند به کاهش تنش ها کمک کند.
گزارش ادامه می دهد که آبه می داند ترامپ لحن نرمتری پیدا کرده و با توجه به فضای موجود از فرصت دیدار با سران ایران استفاده کرده است تا از آنها بخواهد خویشتنداری نشان داده و وارد گفت و گو شوند.
گلوبال تایمز نوشت که آبه در روزهای اخیر بارها از وجود تنش های فزاینده در منطقه و وقوع درگیری ابراز نگرانی کرده و گفته است که می خواهد روابط مثبت و خوب با ایران ادامه پیدا کند.
گزارش حاکی است که ژاپن روابط بسیار حسنه ای با ایران دارد این کشور سالیان متمادی از ایران نفت خریداری کرده است و به دلیل بهای خوب و کیفیت مناسب نفت ایران، ژاپن همچنان خریدار ۵ درصد از نفت ایران در سال های اخیر بوده است.
بنا به نوشته رسانه چینی، آبه در دیداری که محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران با او در ماه می داشت، اعلام کرد که از وضعیت منطقه و تنش های فزاینده در آنجا نگران است.
گزارش اضافه می کند که آبه اولین نخست وزیری است که از سال ۱۹۷۸ میلادی و پس از ۴۱ سال به ایران سفر کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =