معاون پمپئو: بررسی ترسیم مرز دریایی بین لبنان و فلسطین اشغالی ادامه دارد

بیروت- ایرنا- "دیوید ساترفیلد" معاون وزیر خارجه آمریکا در امور خاور نزدیک، روز گذشته در چارچوب یک سفر منطقه ای به منظور مذاکره با مسئولان لبنانی وارد بیروت شد.

ساترفیلدروز سه شنبه با "غدی خوری" رئیس امور سیاسی وزارت خارجه لبنان دیدار و درباره آخرین تحولات پرونده مناقشه مرزی میان لبنان و رژیم صهیونیستی رایزنی کرد.

این دیدار در حالی صورت گرفت که جبران باسیل وزیر خارجه لبنان به انگلیس سفر کرده و از خوری خواست با ساترفیلد دیدار کند.

"نبیه بری" رئیس مجلس لبنان و "ندی بستانی" وزیر انرژی و آب این کشور نیز امروز با ساترفیلد دیدار کردند.

فرستاده آمریکا قرار است امروز با "سعد حریری" نخست وزیر لبنان نیز دیدار کند.

ساترفیلد دو هفته پیش در دیدار با حریری موافقت رژیم صهیونیستی با انجام مذاکرات برای ترسیم خطوط مرزی دریایی میان لبنان و اراضی اشغالی با میانجیگری واشنگتن را به اطلاع مسئولان لبنانی رساند.

معاون وزیر خارجه آمریکا پیش از سفر به بیروت ابتدا با مقام های تل آویو دیدار کرد و پس از آن دفتر وزیر انرژی رژیم صهیونیستی با صدور بیانیه ای اعلام کرد که برای توسعه بهره برداری از منابع گاز طبیعی و نفت در مناطق مورد مناقشه با لبنان بهتر است با این کشور توافقنامه ای به امضا برسد.

لبنان و رژیم صهیونیستی بر سر منابع گاز مدیترانه مشکل دارند و لبنان تاکید کرده است از حقوق خود نخواهد گذشت و این موضوعی بوده که میشل عون رئیس جمهوری لبنان در اواخر اردیبهشت بر آن تاکید کرد.

عون پیشتر در دیدار با دیوید ساترفیلد تاکید کرد که ترسیم خطوط مرزی در جنوب لبنان سبب تقویت ثبات در منطقه می شود و از آمریکا خواست در ترسیم خطوط مرزی مشارکت داشته و به حق لبنان در بهره برداری از منابع نفت و گاز احترام بگذارد.
شبد**خاورم **۱۱۱۰**۱۰۱۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =