۲۲ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۱۴
کد خبرنگار: 2204
کد خبر: 83351108
۰ نفر
خاموشی برق در خراسان جنوبی سالانه ۱۰۷ دقیقه است

بیرجند- ایرنا- معاون بهره برداری و امور دیسپاچینگ شرکت توزیع برق خراسان جنوبی گفت: متوسط خاموشی سالانه برق در کشور ۷۰۰ دقیقه است که این میزان در استان به حدود ۱۰۷ دقیقه می‌رسد.

هادی منصوریان روز چهارشنبه در حاشیه بازدید خبرنگاران از مرکز دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی افزود: با راه اندازی این مرکز پست‌های برق تحت کنترل بوده و تمام تعمیرات با روش خط گرم انجام می‌شود که این مهم باعث کاهش اعمال خاموشی و قطع و وصل مشترکان شده است.

وی از ایجاد سامانه اعلام سریع زلزله در مرکز دیسپاچینگ خراسان جنوبی خبر داد و گفت: اولین شرکت توزیع نیروی برقی هستیم که در کشور این سامانه را راه اندازی کرده است.

معاون بهره برداری و امور دیسپاچینگ شرکت توزیع برق خراسان جنوبی ادامه داد: این سامانه در تمام نقاط کشور وقوع هر گونه زمین لرزه‌ای را نشان داده و برای زمین لرزه‌های بالای ۳.۵ ریشتر آژیر نیز دارد.

وی اظهار داشت: سامانه کنترل تردد خودروهای عملیاتی نیز در این مرکز راه اندازی شده که از طریق آن تمام ترددها تحت نظر قرار دارد.

منصوریان با اشاره به راه اندازی مرکز فوریت‌های برق ۱۲۱ گفت: این مرکز به عنوان پل ارتباطی با مردم و ایجاد سهولت در ارتباطات مردم با شرکت برق از ابتدای امسال به صورت متمرکز ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه اپراتورهای مرکز فوریت‌های برق به پاسخگویی مشترکان می‌پردازند، افزود: در حال حاضر به تماس شهروندان دو شهرستان قاین و بیرجند با سامانه ۱۲۱ در این مرکز پاسخ داده می‌شود.

معاون بهره برداری و امور دیسپاچینگ شرکت توزیع برق خراسان جنوبی بیان کرد: تا یکماه آینده تماس شهروندان در تمام شهرستان‌ها به این مرکز پاسخگویی ۱۲۱ منتقل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه برای راه اندازی این مرکز فوریت‌های برق استان ۳۰۰ میلیون تومان هزینه شده، ادامه داد: هم اکنون پنج نفر در سه نوبت کاری به صورت شبانه روزی نسبت به پاسخگویی شهروندان اقدام می‌کنند.

منصوریان افزود: سیستم پاسخگویی به مشترکین در سامانه فوریت‌های برق به صورت هوشمند است به گونه‌ای که تمامی تماسهای مردمی با این سامانه به صورت اتوماتیک هدایت و پاسخگویی شده و چنانچه مشترک قبلاً با سامانه فوریت‌های برق تماس گرفته باشد با تماس مجدد بلافاصله در سیستم شناسایی شده و وضعیت رسیدگی به خاموشی یا موارد درخواستی مشترک ردیابی شده و آخرین وضعیت آن به مشترک اعلام می‌شود.

وی بیان کرد: یکی دیگر از کارکردهای این مرکز پاسخ به مشترکانی است که می‌خواهند برای حذف قبوض کاغذی اطلاعات خود را در سامانه ثبت کنند.

معاون بهره برداری و امور دیسپاچینگ شرکت توزیع برق خراسان جنوبی یادآور شد: این سامانه هیچ زمانی مشغول نیست و به طور همزمان به ۶۰ تماس پاسخ می‌دهد.

۹۸۹۳ * ۶۰۵۴
 

اخبار مرتبط