ایران از گسترش روابط با ویتنام استقبال می‌کند

به گزارش خانه ملت، «حسین امیرعبداللهیان» امروز- چهارشنبه- در دیدار «نگوین مان هی ین» سفیر ویتنام در تهران با تأکید بر نگاه به شرق جمهوری اسلامی ایران و اهمیت آسیا در جهان کنونی از گسترش روابط تهران -هانوی استقبال کرد.

وی خاطرنشان کرد: روحیه تاریخی مقاومت ملت ویتنام بارز و قابل تقدیر بوده و توسعه بیشتر روابط دو کشور حائز اهمیت است.

دستیار ویژه رئیس و مدیر کل بین الملل مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مجلس شورای اسلامی از ارتقا روابط پارلمانی در همه سطوح استقبال می‌کند.

امیرعبداللهیان با انتقاد شدید از رفتار یکجانبه گرایانه آمریکا و تاریخ سیاه کاخ سفید در قبال ملت‌های جهان و بویژه جنایت تاریخی علیه مردم ویتنام، ضمن اعلام حمایت جمهوری اسلامی ایران از عضویت غیردائم ویتنام در شورای امنیت سازمان ملل متحد آنرا فرصت خوبی برای حرکت بسوی تقویت روند صلح و امنیت پایدار دانست.

وی روابط پارلمانی و سیاسی دو کشور را خوب ارزیابی کرد و آمادگی تهران برای تقویت رفت و آمدهای پارلمانی - سیاسی - اقتصادی را مورد تأکید قرار داد.

**بایستی از ظرفیت‌های خوب دو کشور بهره برد

نگوین مان هی ین سفیر ویتنام نیز در این دیدار با اشاره به دیدگاه‌ها و مواضع مشترک دو کشور در بسیاری از مسائل از جمله صلح و امنیت منطقه‌ای و بین المللی، نسبت به برداشتن گام‌های عملی در راستای تقویت مواضع مشترک و توسعه روابط فیمابین ابراز امیدواری کرد.

وی همچنین با توجه به در پیش بودن ریاست دوره‌ای ویتنام در آ. س. آن ۲۰۲۰، مسئولیت ویتنام در قبال تحولات جهانی را حائز اهمیت خواند.

سفیر ویتنام در تهران در پایان اظهار داشت: «با توجه به روابط سیاسی خوب دو کشور باید از ظرفیت‌های بازرگانی - اقتصادی و تجاری فی مابین بهره برد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =