ادامه طرح حیات شبانه شهر نیازمند تبیین بیشتر است

کرمان - ایرنا - جانشین فرماندهی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی (ناجا) به طرح حیات شبانه شهر که قبل و حین ماه مبارک رمضان در تهران به اجرا درآمد اشاره کرد و گفت : این موضوع نیاز به تبیین بیشتر دارد .

به گزارش ایرنا، سردار سرتیپ ایوب سلیمانی روز چهارشنبه در حاشیه برگزاری کنگره ۵۷۴ شهید نیروی انتظامی استان کرمان در جمع خبرنگاران افزود: در تهران قبل از ماه مبارک مساله ای با عنوان حیات شبانه مطرح شد که زمینه ارائه خدمات مضاعف را به مردم مؤمن روزه دار که در طول روز کمتر فرصت بیرون آمدن از خانه را دارند در سطح شهر مهیا کنیم.

وی اگفت: در این راستا به کل نیروی انتظامی در تهران آماده باش دادیم و در تمام شب های ماه رمضان نیروهای ما در همه معابر حضور یافته و وظیفه تأمین نظم و امنیت و آرامش را برای مردم بر عهده داشتند.

سردار سلیمانی ادامه داد: در اجرای این طرح برخی از صنوف نیز در طول مسیر ادامه فعالیت می دادند تا اگر مردم خرید جامانده و نیازمندی دارند شهر زنده و در خدمت مردم روزه دار باشد.

جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه این هدف توجیه پذیر بود و در شب های ماه رمضان شلوغی خیابان ها تا سحر تفاوت چندانی با معابر در طول روز نداشت؛ افزود: همه در مناسبت های رمضانی شرکت می کردند و طبق برآورد ما این حضور ۱۰۰ درصد بیشتر از سال گذشته بود و در هر مسجد و تکیه و حسینیه ای مردم حضور مستمر داشتند.

چرایی ادامه نیافتن این طرح بعد از رمضان

سردار سلیمانی بیان داشت: شنیدیم طرحی در شورای شهر تهران مطرح شده که چرا این روند را بعد از ماه رمضان ادامه ندهیم؟ ما اول یک سئوال مطرح کردیم و آن اینکه ماه رمضان مناسبتش روشن بود و توصیه دینی بر شب زنده داری هم داریم اما در غیر از این ماه چه وجهی دارد؟

وی گفت: برای اینکه پاسخگوی نظم و امنیت در ماه رمضان باشیم کل نیروی انتظامی را آماده باش داده بودیم در حالی که در طول ایام سال نمی توانیم این کار را انجام دهیم.

جانشین فرماندهی ناجا همچنین در پاسخ به موضوع مطرح شده در شورای شهر تهران ادامه داد: حیات شبانه به چه مناسبت باید در طول سال ادامه داشته باشد؟ از کجا می خواهیم اقتباس کنیم و چه ضرورتی دارد که بخش قابل توجهی از مردم تا صبح در معابر باشند؟

۲۰ درصدکل خدمات حاکمیت به مردم از طریق نیروی انتظامی انجام می شود

سردار سلیمانی همچنین با اشاره به پاسخگویی این نیرو به مردم اشاره کرد و گفت: ۲۰ درصدکل خدمات حاکمیت به مردم از طریق نیروی انتظامی انجام می شود که درصد زیادی است و لازمه خدمت یاد شده حضور دائمی نیروی انتظامی در جامعه است.

وی افزود: به پاسخگویی این نیرو به مردم اشاره کرد و گفت: ۲۰ درصدکل خدمات حاکمیت به مردم از طریق نیروی انتظامی انجام می شود که درصد زیادی است و لازمه خدمت یاد شده حضور دائمی نیروی انتظامی در جامعه است.

وی وظیفه پلیس را تأمین امنیت مردم و مهیا کردن زمینه آرامش، نشاط، شادی، امنیت و کسب و کاردانست و اظهار داشت: البته باید بدانیم در چه محیطی، در چه فضایی، برای چه موضوعی، طی چه دوره زمانی و با چه حجمی از کاربری باید کار کرد و این مهم لازمه برنامه ریزی برای مجموعه ای است که داعیه دار نظم، امنیت و آرامش جامعه و مردم است.

جانشین فرماندهی ناجا گفت: طی ۳۰ سال گذشته، سالانه میانگین ۱۴۰ شهید نیروی انتظامی داشته ایم و سال گذشته ۷۳ شهید دادیم که میانگین هر ماه ۶ شهید می شود و کل استان کرمان سال گذشته هفت شهید را تقدیم نظام اسلامی کرد.

سردار سرتیپ سلیمانی تصریح کرد: طی سال جاری تاکنون ۱۱ شهید دادیم که یکی از آنان شهید محمدامین الله دادی شهید کرمانی است.

وی ادامه داد: پیام ما این است قدردان کسانی باشیم که همه وجودشان را وقف اهداف انقلاب اسلامی کردند و ما ادامه دهنده راه آنها هستیم و این پرچم را زمین نمی گذاریم.

۳۰۲۹/‏‬ ۵۰۵۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =