رئیس دانشگاه دامغان: افزایش استقلال و کیفیت علمی راهبرد این دانشگاه است

سمنان-ایرنا- رئیس دانشگاه دامغان گفت: حرکت به سمت استقلال دانشگاهی و افزایش کیفیت علم آموزی، از اهداف و برنامه های اصلی این واحد دانشگاهی است.

عبدالعلی بصیری عصر چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه در دانشگاه دامغان گفت: اقدامات اولیه شامل تشکیل هیأت ممیزه و کمیسیون دائمی هیأت امنای دانشگاه دامغان در راستای استقلال این واحد دانشگاهی انجام شده است.
وی خاطر نشان کرد: دانشگاه دامغان برای رسیدن به استقلال نیازمند تشکیل هیأت امنا است که این هیأت مرجع تصمیم گیری و قانون گذاری برای دانشگاه است.
بصیری ادامه داد: این هیأت امنا متشکل از چند شخص حقیقی و حقوقی است که توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مشخص می‌شود.
وی تصریح کرد: پذیرش در رشته علوم کامپیوتر در مقطع دکتری و دکترای نانو با کاربرد وسیع، ۲ رشته کاربردی و مهم هستند که از مهر ماه ۹۸ در این دانشگاه ارائه می‌شود.
بصیری، به ایجاد ۲ پژوهشکده در این دانشگاه اشاره کرد و گفت: ایجاد پژوهشکده مرکز تحقیقات فرهنگی سینما و ادبیات نمایشی و فرآورده‌های زیست بنیان در این واحد دانشگاهی ابلاغ و ایجاد شده است که عمده فلسفه وجودی آن ارائه پژوهش‌های تقاضا محور برون دانشگاهی است.
وی، به طرح‌های نیمه تمام دانشگاه دامغان اشاره کرد و افزود: تکمیل گام سوم دانشکده فنی مهندسی در زیربنای چهار هزار و ۳۰۰ متر مربع با اعتبار ۵۵ میلیارد ریال، ایجاد مهمانسرا در مساحت ۴۴۰ مترمربع، احداث استخر در زمینی به مساحت ۲ هزار و ۵۰۰ متر مربع با مشارکت خیران از طرح‌های اصلی و در حال اجرا است.
بصیری، خوابگاه را یکی از مشکلات اصلی دانشگاه دامغان دانست و گفت: باتوجه به وجود یک خوابگاه استیجاری و استفاده از خوابگاه‌های درون شهری، امیدواریم به زودی با تکمیل طرح‌های در حال ساخت و تمرکززایی بتوانیم از لحاظ تأمین خوابگاه خودکفا شویم.
رئیس دانشگاه دامغان گفت: اولویت اصلی ما کیفیت بالای پژوهش و آموزش برای دانشجویان است که تمام تلاش خود را برای این امر از لحاظ مالی و معنوی به کار می‌بندیم.
در حال حاضر بیش از پنج هزار و ۴۰۰ دانشجو در ۷۲ رشته و گرایش در دانشگاه دولتی دامغان تحصیل می‌کنند.
این واحد دانشگاهی دارای ۱۶۵ عضو هیأت علمی است.
شهرستان دامغان دارای ۶ دانشگاه، دانشکده و مؤسسه آموزشی است.
۹۸۵۶/۶۱۰۳