۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۶
کد خبرنگار: 2164
کد خبر 83350968
۰ نفر
پیشگیری از آسیب های اجتماعی از اهداف طرح نماد در مدارس است

آستارا - ایرنا - معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش گیلان از اجرای طرح نماد (نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان) در ۶۶۹ مدرسه این استان در سال تحصیلی آینده خبر داد و گفت که این طرح با هدف پیشگیری از آسیب های اجتماعی اجرا می شود.

جابر اخلاقی روز چهارشنبه در جلسه معاونان پرورشی اداره‌های آموزش و پرورش غرب گیلان در آستارا گفت: در قالب این طرح، بیش از ۱۰ دستگاه دولتی نظیر شهرداری، بهزیستی، قوه قضاییه و نیروی انتظامی با آموزش و پرورش همکاری می‌کنند.

وی با بیان اینکه امسال در برخی شهرستان‌های گیلان دبیرخانه طرح و مراکز مشاوره راه اندازی شده است افزود: اقدام به موقع، پیش‌گیری و درمان دانش‌آموزان مبتلا به آسیب‌های اجتماعی از هدف‌های طرح نماد است و دستگاه‌های عضو این طرح از جمله دادگستری، دانشگاه علوم پزشکی و بهزیستی موظف هستند دانش‌آموزان مبتلا به آسیب‌های اجتماعی را پوشش داده و به صورت رایگان به آنها خدمات مشاوره و درمان ارائه دهند.

وی بیان کرد: اطلاعات دانش‌آموزان مبتلا به آسیب‌های اجتماعی از طریق سامانه نماد به صورت آنلاین برای دیگر دستگاه‌های عضو طرح، ارسال می‌شود.

اخلاقی گفت: یک دوره کارگاه آموزشی سامانه طرح نماد برای مدیران، مربیان پرورشی و مشاوران مدرسه برگزار شده است و نیروهای نظام مراقبت اجتماعی دانش‌آموزان از بین مشاوران شاغل در آموزش و پرورش با تحصیلات مرتبط انتخاب می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: برخورد تربیتی با دانش‌آموز باید مورد توجه معاونان و مربیان پرورشی قرار گیرد و در این راستا مدارس پایش شوند.

معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش گیلان ادامه داد: تابستان امسال کلاس‌های اوقات‌فراغت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد با محوریت آموزش و پرورش برگزار می‌شود و از ظرفیت معلمان استفاده خواهد شد.

۳۷۵ هزار دانش آموز در پنج هزار و ۲۶۵ مدرسه استان گیلان تحصیل می‌کنند.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و ۱۷ هزار دانش آموز در منتهی الیه غرب استان گیلان قرار دارد.

۷۱۰۵ / ۷۱۲۴ / ‏۶۰۳۰

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =