۲۲ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۴۸
کد خبر: 83350931
۰ نفر
 سفر به جزیره کیش ۵۳ درصد افزایش یافت 
بندرگاه جزیره کیش

کیش - ایرنا - مدیرعامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه های منطقه آزاد کیش اعلام کرد: آمار سفر به جزیره کیش در نیمه نخست خرداد ماه ۹۸ رشدی چشمگیر داشته و در همسنجی بامدت مشابه پارسال بیش از ۵۳ در صد افزایش نشان می دهد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه‌های منطقه آزاد کیش، علی عرب با بیان اینکه این مسافران از دو مسیر هوایی و دریایی به جزیره سفر کرده‌اند افزود: در ۱۵ روز ابتدایی سومین ماه سال بندرگاه کیش میزبان ۸ هزار و۳۰۰ مسافر بود که در مقایسه با سال قبل رشد ۵۳ درصدی داشته است.

وی گفت: در این مدت یک هزار و ۱۸۰ خودرو نیز وارد جزیره کیش شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش دو برابری را تجربه کرده است. همچنین با بررسی تعداد سفرهای دریایی در ۱۵ روز نخست خرداد امسال که به رقم ۲۲۸ رسیده است شاهد رشد ۴۱ درصدی نسبت به سال گذشته هستیم.

مدیرعامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه‌های منطقه آزاد کیش در ادامه با اشاره به افزایش ۱۱ درصدی آمار پروازهای داخلی و ۱۴ درصدی مسافری از مسیر هوایی در ۱۵ روز نخست خرداد امسال اظهار داشت: در این دوره کوتاه ۱۵ روزه ۴۲۳ پرواز از شهرهای مختلف کشورمان به مقصد جزیره کیش انجام شده است و ۵۷ هزار و ۳۹۲ مسافر وارد جزیره کیش شده‌اند.

علی عرب افزود: در این دوره ۱۵ روزه در بخش مسافران خارجی نیز ۷۱۵ مسافر به جزیره کیش سفر کردند که نسبت به نیمه نخست خرداد پارسال ۱۳ درصد رشد داشته است.

مدیرعامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه‌های منطقه آزاد کیش گفت: خدمات فرودگاه و بندرگاه کیش به عنوان دو درگاه ورودی به این منطقه گردشگری نقش مؤثری در افزایش رضایتمندی گردشگران دارند و این موضوع محور برنامه ریزی ها در این دو مجموعه است.

افزایش خدمات دهی در دو بخش مسافری و تجاری، تسهیل تردد گردشگران در مبادی ورودی، تسریع امور و فرایندهای مربوط به تردد مسافران و تجار، توسعه امکانات به همراه افزایش کیفیت خدمات دهی، ایجاد بسترهای الکترونیکی برای دسترسی آسان به اطلاعات فرودگاهی و بندرگاهی در حوزه مسافری و کالا، آموزش نیروی انسانی شاغل در این دو حوزه برای ارتقا سطح خدمات، تسریع طرح‌های در دست اجرا و طراحی و اجرای طرح‌های بندرگاهی و فرودگاهی برای افزایش بهره وری بندر و فرودگاه کیش با مأموریت گردشگری و تجارت از جمله اقدامات محوری شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه‌های منطقه آزاد کیش است.

۱۳۳۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =