مدیر تعاون روستایی البرز: نوآوری در کشاورزی موجب حذف دلالان بازار بخش می شود

کرج – ایرنا – مدیر تعاون روستایی استان البرز گفت یکی از نتایج مثبت نوآوری در فعالیت های کشاورزی این است که دلالان بازار در این بخش حذف شوند.

به گزارش ایرنا، سید محسن موسوی روز چهارشنبه در نشست بررسی وضعیت شرکت‌های تحت پوشش تعاون روستایی کرج که با هدف شناسایی مشکلات، خروج از رکود، پیشرفت و برطرف نمودن موانع و ارائه راهکارها و پیشنهادهای اجرایی برگزار شد، افزود: نخستین وظیفه سازمان تعاون روستایی در قبال تشکل‌ها اعمال سه وظیفه مهم حمایتی، هدایتی، نظارتی است.

وی اظهار داشت: به همین منظور این نشست با توجه به وظایف مهم ذاتی سازمان در جهت بررسی مسائل و مشکلات، ارائه راهکار درصدد حمایت از تشکل، ساماندهی، ارتقاء شرکت در جهت رشد، توسعه فعالیت وسوددهی برگزار شده است.

مدیر تعاون روستایی استان البرز گفت: با توجه به اینکه یکی از مهم‌ترین اهداف شرکت‌های تحت پوشش، تولید و عرضه مستقیم محصول بدون واسطه است به همین منظور تشکل‌ها می‌توانند با ورود خود به بازارهای هدف تاثیر مثبتی را ایجاد کنند.

وی افزود: همچنین بخش بازرگانی می‌بایستی با توجه به مقوله مهم امر بازاریابی در جامعه امروز، با شناسایی و احصاء بازارهای مصرف، بتواند تامین محصولات کشاورزی در سطح استان را از طریق تشکل‌های تحت پوشش برعهده بگیرد.

وی تاکید کرد: فعالیت‌های استارتاپی در حوزه کشاورزی در ایران با وجود ارزش میلیاردی این صنعت در کشور، تاکنون تنها در سطح برگزاری چند استارتاپ ویکند در اقصی نقاط ایران بوده وفعالیت متمرکز و خاصی روی کشاورزی صورت نگرفته است.

موسوی ادامه داد: همچنین دو سوم اقتصاد کشاورزی در بخش دولتی است که حضور آنها در کنار استارتاپ‌ها می‌تواند تاثیرات مثبت آنها را دوچندان کند.

وی یاد آور شد: نوآوری در زمینه کشاورزی در ابعاد مختلفی می‌تواند اتفاق بیفتد و از قبل از کاشت تا زمان برداشت و یا اتصال کشاورز به بازار تامین و بازار فروش مستقیم را در برمی‌گیرد.

مدیر تعاون روستایی استان البرز گفت: این اتفاق‌ها می‌تواند موجب حذف دلالان بازار کشاورزی شود که درصد بزرگی از بازار کشاورزی را در دست دارند و کشاورزان چاره‌ای جز همکاری با آنها ندارند.

وی تصریح کرد: با توجه به صحبت‌های وزیر جهاد کشاورزی، درباره اهمیت حضور استارتاپ‌ها در این حوزه، سازمان هم در صدد است تا با تشکیل کمیته‌ای با سرپرستی آی تی در جهت فعال شدن استارتاپ ها درسطح استان و حوزه کشاورزی اقدامات گسترده‌ای توسط تشکل‌های تحت پوشش انجام گیرد.

در پایان، مدیرتعاون روستایی استان البرز و اعضای کمیته ستادی استان به به طور جداگانه هریک از شرکت‌های تعاونی روستایی شهرستان کرج را مورد بررسی و راهکارهای خروج از بحران و رکود را ارائه و با تقسیم کار فرایند فعال شدن شرکت‌ها را ترسیم کرده و مقرر شد در برنامه زمانی مشخص مشکلات پیگیری ومرتفع شود.

۶۱۵۶/‏‬ ۶۱۵۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =