فعالیت های علمی در راستای ارتقای شاخص های کشاورزی حمایت می شود

ارومیه- ایرنا- استاندار آذربایجان غربی با تکید بر ضرورت استفاده از تکنولوژی های نوین در بخش کشاورزی گفت: از فعالیت های علمی در جهت ارتقای شاخص های کشاورزی در این استان حمایت می شود.

به‌گزارش ایرنا محمدمهدی شهریاری روز چهارشنبه در دیدار با نمایندگان تشکل‌های کشاورزی آذربایجان غربی افزود: پیگیر مسائل و مشکلات بخش کشاورزی هستیم و امید است با همراهی و همفکری مدیران این بخش شاهد تحول قابل قبول در حوزه بخش کشاورزی استان باشیم.

وی با تاکید بر اهمیت بخش کشاورزی در توسعه اقتصاد و اشتغال استان گفت: بر اساس آمار حدود ۳۵ درصد از اشتغال استان در بخش کشاورزی بوده و این نشان از اهمیت بالای این بخش در تولید و اقتصاد استان است.

وی با اشاره به وجود آب و خاک مناسب استان در افزایش تولید محصولات کشاورزی اظهار داشت: با وجود این نعمت خدادادی هنوز بخش کشاورزی آذربایجان غربی نتوانسته نیازهای واقعی استان را برآورده سازد.

شهریاری بر لزوم استفاده از تکنولوژی‌های نوین، آموزش و ترویج یافته‌های جدید علمی و استفاده از نهاده‌های اصلاح شده در توسعه بخش کشاورزی تاکید کرد و بیان کرد: نیروی انسانی بالقوه و تعداد قابل توجه فارغ التحصیلان بخش کشاورزی این امکان را در استان فراهم کرده است تا بتوان با ارتقای دانش کشاورزان روند توسعه بخش کشاورزی استان را شتاب داد و این مسئله نیاز به یک همت عالی دارد.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید به این استان توجه ویژه ای دارد، گفت: در این راستا دولت حدود ۶ هزار میلیارد تومان در حوزه آب آذربایجان غربی سرمایه گذاری کرده است.

وی گفت: زمینه‌های توسعه و ارتقای شاخص‌های بخش کشاورزی در استان وجود دارد و ما نیز آماده‌ایم هر کمکی برای توسعه این بخش لازم باشد انجام دهیم.

وی بیان کرد: با توجه به شرایط ویژه استان بسیاری از سرمایه گذاران داخلی و خارجی علاقه مند برای حضور و سرمایه گذاری در استان بویژه در بخش کشاورزی و تولید گوشت در استان هستند و برای حضور خود در استان اعلام آمادگی کرده‌اند.

به گزارش ایرنا آذربایجان غربی به علت دارا بودن حدود ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی از استان‌های مهم کشور در تولید میوه و محصولات دامی است.

۲۳۵ هزار بهره بردار حوزه کشاورزی در این استان وجود دارد که سالانه بیش از ۶ میلیون تن محصول تولید و روانه بازار می‌کنند.

۹۹۱۸/‏۷۱۲۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =