پرداخت حدود ۴۵ میلیارد ریال وام به بهره برداران بخش کشاورزی میاندوآب

مهاباد - ایرنا - مدیر جهادکشاورزی میاندوآب گفت: ۴۴ میلیارد و ۶۵۲ میلیون ریال تسهیلات توسط صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی به بهره برداران در این شهرستان پرداخت شده است.

به گزارش ایرنا، علی دیانتی روز پنجشنبه در مجمع عمومی عادی سالیانه صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی میاندوآب اظهار داشت: این تسهیلات به ۱۲۰ نفر از بهره برداران بخش کشاورزی این شهرستان از سال گذشته تاکنون در مدت فعالیت این صندوق پرداخت شده است.
وی افزود: صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی میاندوآب به عنوان اولین صندوق شهرستانی شمال غرب کشور، فروردین سال گذشته راه اندازی شد.
وی با بیان اینکه ۵۳ درصد سهام این صندوق متعلق به کشاورزان و ۴۷ درصد سهام نیز دولتی است، گفت: این صندوق با هدف تجمیع، مدیریت و تخصیص بهینه منابع مالی، ارتقای بهره برداری، عوامل تولید و توسعه زیر ساخت‌های بخش کشاورزی در این شهرستان تاسیس شده است.
مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب بیان کرد: فراهم کردن زمینه تثبیت درآمد تولیدکنندگان بخش کشاورزی با مشارکت مالی دولت و کشاورزان و اعطای تسهیلات به موقع جهت تأمین نهاده‌های کشاورزی (سرمایه در گردش تولید) از دیگر اهداف تاسیس این صندوق است.
به گزارش ایرنا در میاندوآب علاوه بر این صندوق، هشت صندوق دیگر نیز با ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال سرمایه و ۲۲۸ نفر عضو در حال فعالیت است که این شهرستان از این نظر رتبه نخست را در سطح آذربایجان غربی داراست.

میاندوآب دارای ۸۲ هزار هکتار اراضی کشاورزی شامل ۵۲ هزار هکتار اراضی آبی و ۳۰ هزار هکتار اراضی دیم است که بیش از ۵۰ نوع محصول زراعی و باغی در این شهرستان تولید می‌شود؛

۹۸۷۱/‌۶۱۸۵/‌۲۰۹۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =