دادگاه پاکستان ، حق پرویز مشرف در دفاع از خود را سلب کرد

اسلام آباد - ایرنا - دادگاه پاکستان روز چهارشنبه در اعتراض به تداوم غیاب ژنرال «پرویز مشرف» حکام نظامی سابق این کشور در جلسات محاکمه وی در پرونده خیانت به کشور، حق دفاع از خود در دادگاه را از مشرف سلب کرد.

رسانه‌های پاکستانی امروز گزارش دادند: 'طاهره صفدر' قاضی پرونده خیانت بزرگ به کشور درخواست پرویز مشرف مبنی بر تبرئه از اتهامات پیش رو و تعویق در فرآیند محاکمه را نیز مردود اعلام کرد.

براساس این گزارش، حاکم نظامی سابق پاکستان دیگر نمی‌تواند از خود در جریان محاکمه در دادگاه دفاع کند و متعاقب آن دادگاه رأی نهایی را علیه متهم صادر خواهد کرد.

پرویز مشرف پس از اینکه از سمت ریاست جمهوری کناره گیری کرد، پرونده‌های متعددی علیه وی در دادگاه‌های پاکستان به جریان افتاد که از جمله اهانت به قضات دیوان عالی پاکستان، تعلیق قانون اساسی کشور و اتهام دخالت در ترور خانم بی نظیر بوتو نخست وزیر فقید پاکستان بود اما با تمام این وجود وی توانست خاک پاکستان را به بهانه مداوای بیماری ترک کند.

پرویز مشرف در سال ۱۹۹۹ (۱۳۷۸ شمسی) دولت نواز شریف نخست وزیر وقت پاکستان را با انجام کودتای نظامی برکنار و تحت معامله و میانجگیری دولت سعودی وی را به ریاض تبعید کرد.

از سوی دیگر مشرف نیز چند سال دوران تبعید خود خواسته‌اش را در شهرهای دبی و لندن گذراند و چهارم فرودین ۹۲ وارد کراچی شد. پس از آن حاکم نظامی سابق پاکستان که به دلیل داشتن پروندهای قضائی متعدد ممنوع الخروج شده بود، ۲۸ اسفند سال ۹۴ (۱۸ مارس ۲۰۱۶) با حکم دیوان عالی و با هدف انجام معالجات پزشکی، پاکستان را به مقصد دوبی ترک کرد و دیگر به پاکستان برنگشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =