۲۲ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۳۵
کد خبرنگار: 1062
کد خبر: 83350708
۱ نفر
روزهای فرهنگی ترکمنستان در ایران

تهران- ایرنا- سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با همکاری رایزنی فرهنگی کشورمان در ترکمنستان و وزارت فرهنگ این کشور، روزهای فرهنگی ترکمنستان در ایران را در روزهای ۲۶ تا ۲۸ خردادماه جاری برگزار می‌کند.

آئین افتتاحیه این برنامه فرهنگی صبح یکشنبه (۲۶ خردادماه) با حضور و سخنرانی آتاگلدی شاه‌مراداف، وزیر فرهنگ ترکمنستان، ابوذر ابراهیمی‌ترکمان، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، سفرای خارجی و شخصیت‌های فرهنگی در محل تالار وحدت برگزار می‌شود.

دیدار و گفت‌وگوی وزیر فرهنگ ترکمنستان با رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، اجرای موسیقی سنتی ترکمنی، اجرای حرکات آئینی، کنفرانس مطبوعاتی وزیر فرهنگ ترکمنستان و ریاست سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، بازدید هنرمندان از ایران مال از جمله برنامه‌های پیش‌بینی‌شده برای برگزاری روزهای فرهنگی ترکمنستان در ایران هستند.

همچنین، نمایشگاه هنرهای تجسمی، صنایع دستی، لباس سنتی بعد از ظهر یکشنبه با همکاری اداره‌کل همکاری‌های فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور و سفارت ترکمنستان در تهران در محل خانه هنرمندان ایران افتتاح می‌شود.

مراسم رونمایی از کتاب‌های رئیس جمهوری ترکمنستان در کتابخانه ملی و دیدار وزیر فرهنگ ترکمنستان با مشاور رئیس جمهوری و رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی از برنامه‌های روز دوشنبه ۲۷ خردادماه به شمار می‌رود.

برگزاری کارگاه هنری و نشست با هنرمندان ایرانی، نمایش فیلم و اجرای موسیقی در خانه هنرمندان از دیگر برنامه‌های روز دوم است.

همچنین آئین اختتامیه و پایانی این رویداد هنری و فرهنگی، روز سه‌شنبه ۲۸ خردادماه با اجرای موسیقی سنتی در سالن سعدی برج میلاد برگزار خواهد شد.

میزگرد با موضوع جاده ابریشم با هنرمندان و تاریخ‌دانان ایرانی در خانه هنرمندان با هماهنگی مؤسسه اکو، نمایش فیلم در خانه هنرمندان و بازدید هنرمندان ترکمنی از برج میلاد از برنامه‌های پیش‌بینی شده در روز پایانی این رویداد فرهنگی است.

فراهنگ **۹۰۳۱** ۹۰۵۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =