۹ تیم شرکت کننده در مسابقات آسیایی فوتسال وارد تبریز شدند

تبریز - ایرنا - رییس هیات فوتبال آذربایجان شرقی با اشاره به برگزاری دومین دوره مسابقات فوتسال زیر ۲۰ سال پسران آسیا در تبریز گفت: تا حالا ۹ تیم از ۱۲تیم شرکت کننده در این مسابقات در تبریز حضور یافته اند.

به گزارش ایرنا، جواد ششگلانی روز چهارشنبه در نشست خبری مسابقات فوتسال زیر ۲۰ سال پسران آسیا در تبریز افزود: از اصحاب رسانه انتظار داریم با انتشار به موقع اخبار برگزاری مسابقات فوتسال آسیا در شهر اولین‌ها، زمینه حضور پرشمار تماشاگران در ورزشگاه شهید پورشریفی تبریز را مهیا کنند.

رئیس هیأت فوتبال آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: میزبانی شهر تبریز برای برگزاری این رقابت‌ها از یک سال قبل با رایزنی‌هایی که با کنفدراسیون فوتبال آسیا داشتیم و به رغم وجود رقبای سرسخت، کلید خورد.

وی اضافه کرد: کارشناسان کنفدراسیون فوتبال آسیا پس از بازدید از زیرساخت‌های ورزشی شهر تبریز این شهر را به عنوان میزبان دومین دوره مسابقات فوتسال زیر ۲۰ سال پسران آسیا انتخاب کردند.

ششگلانی عنوان کرد: از مزایایی این میزبانی می‌توان به تحویل کفپوش استاندارد مسابقات فوتسال به هیأت فوتبال استان اشاره کرد که از طرف کتفدراسیون انجام گرفت؛ رفع هرگونه نواقص سالن ورزشی پورشریفی از دیگر مزیت‌های میزبانی است.

وی اضافه کرد: از سه تیم دیگر که در این مسابقات حضور خواهند داشت، ۲ تیم امروز و یک تیم فردا به تبریز خواهند آمد تا روز جمعه ۲۴ خرداد، اولین روز برگزاری مسابقات فوتسال باشد و بازی اول ایران با هنگ کنگ ساعت ۱۷ و ۳۰ دقیقه برگزار خواهد شد.

ششگلانی همچنین ادامه داد: برای اولین بار بلیط شماره دار در ورودی سالن ورزشی پورشریفی برای تماشاگران تحویل داده می‌شود تا هر فرد روی صندلی مخصوص به بلیط خود بنشیند.

وی در خصوص تعداد نفرات حاضر در این رقابت‌ها اذعان کرد: حدود ۴۰۰ نفر از عوامل کنفدراسیون فوتبال آسیا، تیم‌های حاضر و فدراسیون و مسؤولان ورزشی کشوری در تبریز حضور پیدا خواهند کرد که امیدواریم میزبانی خوب برای تمام مهمانان باشیم و برای این مورد برنامه ریزی کردیم تا تمام مهمانان با خاطره‌ای خوش تبریز را ترک کنند.

رئیس هیأت فوتبال آذربایجان شرقی در مورد حضور بانوان در مسابقات فوتسال گفت: متأسفانه نتوانستیم مجوز حضور بانوان در این رقابت‌ها را کسب کنیم و امیدواریم در آینده‌ای نزدیک بتوانیم با ایجاد شرایط مناسب، میزبان بانوان ورزش دوست هم باشیم.

وی در پاسخ به این سوال که در روزهای اخیر بعضی تیم‌های حاضر در مسابقات با برگزاری بازی‌های تدارکاتی خود را آماده نگه داشتند، افزود: برگزاری این بازی‌ها با هماهنگی کتفدراسیون فوتبال آسیا بوده و هیچ مشکلی ندارد.

ششگلانی همچنین از پخش مسابقات فوتسال زیر ۲۰ سال آسیا از طریق تلویزیون به صورت زنده خبر داد و بیان کرد: این مسابقات هم از شبکه استانی و هم شبکه ورزش پخش خواهد شد.

گفتنی است، مسابقات فوتسال زیر ۲۰ سال قهرمانی آسیا با حضور تیم‌های جمهوری اسلامی ایران، افغانستان، هنگ کنگ، تایلند، لبنان، جمهوری قرقیزستان، ژاپن، ویتنام، تاجیکستان، عراق، اندونزی و چین تایپه از ۲۴ خرداد تا اول تیر در ۴ گروه ۳ تیمی در سالن شهید پور شریفی تبریز برگزار می‌شود.

۹۸۵۳/‏۵۱۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =