پرونده محمد امامی در مرحله تحقیقات مقدماتی است

تهران- ایرنا- رئیس شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران و مفسدان اقتصادی گفت: پرونده محمد امامی از افراد مرتبط با متهمان بانک سرمایه در مرحله تحقیقات مقدماتی است و پرونده جهانبانی از متهمان پرونده پتروشیمی به این شعبه ارجاع شده است.

سیدمحمد امامی تهیه کننده سریال شهرزاد است که نامش از سوی نماینده دادستان تهران و برخی از متهمان پرونده بانک سرمایه در دادگاه ویژه رسیدگی به مفاسد اقتصادی مطرح شد.

رسول امیرقهرمانی نماینده دادستان تهران در یکی از جلسات دادگاه بانک سرمایه گفت: سیدمحمد امامی و دلاویز (متهم ردیف دوم پرونده) در بانک سرمایه همه کاره بودند و در اعطای تسهیلات به خود و سایرین دخالت می‌کردند. بازیگر اصلی میدان تهاترها با بانک سرمایه امامی بوده است و از طریق ارتباط با دلاویز و فردی که از بستگان رضوی و مدیر شرکت توسعه ساختمان بانک سرمایه بوده ملک خریده و ۳۰ میلیارد گران‌تر به شرکت توسعه می‌فروختند.

اسدالله مسعودی مقام امروز چهارشنبه در حاشیه دادگاه بانک سرمایه در جمع خبرنگاران با اعلام این مطلب از آخرین روند دادگاه پتروشیمی سخن گفت و اظهار داشت: کارهای پرونده پتروشیمی سابق در حال انجام است و مشغول استخراج منابع مالی هستیم.

وی اظهار امیدواری کرد بررسی پرونده پتروشیمی تا دو هفته آینده به پایان برسد و گفت: سعی می‌کنیم تا قبل از مرداد ماه رأی این پرونده صادر شود.

اجازه دفاع به متهمان بی سابقه است

مسعودی مقام درباره این مساله که گفته شده برخی از دفاعیات استماع نشده است، گفت: من فکر نمی‌کنم تاکنون در تاریخ نظام قضائی ایران این میزان اجازه دفاع به متهمان داده شده باشد. یعنی متهمان بانک سرمایه در هشت جلسه دفاع کردند و هر جلسه نیز تقریباً از ساعت ۹ صبح تا یک بعد از ظهر ادامه داشته است.

وی درباره محرمانه بودن برخی مستندات که از سوی رضوی در جلسه دادگاه بانک سرمایه مطرح شده بود، اظهار داشت: بر اساس قوانین و مقررات می‌توانیم بگوییم مستنداتی که متهمان می‌دهند محرمانه، سری یا فوق سری است.

این مقام قضائی افزود: رضوی مستندانی در رابطه با قراردادهای خودش با شرکت‌ها و نهادهای مختلف ارائه داده است که ما برای آگاهی از صحت و سقم آنها استعلام می‌کنیم و به بررسی آنها می‌پردازیم. البته پذیرش استنادات هر متهم یا وکیل در رأی دادگاه ظهور و بروز پیدا خواهد کرد که آیا مورد پذیرش بوده یا نه.

انتقال حیدرآبادی پور ۲ ماه طول می‌کشد

رسول امیرقهرمانی نماینده دادستان تهران روز گذشته در ششمین جلسه دادگاه بانک سرمایه از دستگیری علیرضا حیدرآبادی پور مدیرعامل پیشین بانک سرمایه با کمک پلیس اینترپل در کشور اسپانیا خبر داد.

قاضی مسعودی مقام در پاسخ به خبرنگاری درباره انتقال این متهم به کشور گفت: انتقال وی زمان بر است و فکر نمی‌کنم کمتر از یکی دو ماه ممکن باشد و پلیس بین الملل اقدامات خود را انجام می‌دهد.

این مقام قضائی درباره کیفرخواست حیدرآبادی پور که در جلسه امروز دادگاه قرائت شد، اظهار داشت: کیفرخواست درخصوص حیدرآبادی پور تنظیم و وکیل نیز انتخاب شده است. وکیل وی دفاعیات را ارائه می‌دهد و اگر حکم به صورت غیابی صادر شود، این متهم می‌تواند اقداماتی را برای واخواهی انجام دهد.

وی همچنین گفت: پرونده عراقچی به شعبه ما ارجاع نشده است و فکر می‌کنم برای شعبه دوم ارسال شده باشد ولی پرونده جدید پتروشیمی به شعبه سوم ارجاع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =