۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۹
کد خبرنگار: 1150
کد خبر 83350584
۰ نفر
استاندار فارس: امکانات و نیروی پلیس فارس اندک است

شیراز-ایرنا-استاندار فارس گفت: گستردگی و گوناگونی در استان پهناور فارس ظرفیت هایی است که می تواند با کمبود نیروی انتظامی و امکانات این نهاد به تهیدید تبدیل شود.

عنایت الله رحیمی چهارشنبه در آیین تودیع و معارفه فرمانده انتظامی استان فارس افزود: پشتیبانی امنیتی و انتظامی، تخصیص نیرو و ایجاد پاسگاه جدید در استان فارس مسائل بسیار مهمی است که باید از سوی فرماندهان و مدیران کشوری مدنظر قرار گیرد.

وی عنوان کرد: فارس ۱۲۲ هزار کیلومتر مربع وسعت دارد که افزایش کمی و کیفی نیروهای انتظامی و ایجاد زیرساخت لجستیکی و پشتیبانی در این استان باید مدنظر قرار گیرد زیرا اکنون در این خصوص کمبود وجود دارد.

استاندار فارس گفت: امنیت مقوله ای است که در نبود آن ارزشش مشخص خواهد شد و امنیت پایه توسعه هر منطقه ای است و کشورهای توسعه یافته از امنیت پایدار و مستمر بهره می برند.

رحیمی ادامه داد: نظم پذیری، قانون مداری، تعامل مثبت با مردم، عمومی کردن نظم و مشارکت مردم از جمله مولفه های ایجاد امنیت در جامعه است.

وی استان فارس را حلقه اتصال چندین استان دیگر کشور دانست که تعدادی از این استان ها نیز مرزی هستند و گفت: وجود گروه های سیاسی، اعتقادی، و قومیتی در این استان نیز می تواند فرصت باشد و یا در مواردی نیز این مساله می تواند موجب بروز تهدیدهایی نیز قرار گیرد.

استاندار فارس گفت: در سال های گذشته مراسم هفتم آبان ماه موسوم به روز کوروش به شکلی در این استان برگزار می شد که تهدید بود که با برنامه ریزی درست شورای تامین استان و عکس العمل به موقع نیروهای امنیتی و انتظامی این معضل برطرف و رفع شد.

ارتقای رتبه فارس در طول ۵ سال

فرمانده قبلی انتظامی استان فارس در این مراسم گفت: نیروی انتظامی استان فارس در سال ۹۴ و ۹۶ در ارزیابی ناجا در کشور رتبه اول را به خود اختصاص داده است.

سردار سرتیپ دوم احمدعلی گودرزی افزود: استان فارس در سال ۹۳ در مجموع جرائم رتبه چهارم کشور را به خود اختصاص داده بود اما اکنون این استان رتبه دهم کشور را در این خصوص دارد.

وی ادامه داد: در پنج سال گذشته که من در این استان فرمانده بودم قریب به ۲۰ درصد نیروهای این نهاد کاهش پیدا کرده اما هرگز این اجازه داده نشد که این مساله روی امنیت فارس تاثیرگذار باشد.

طی این مراسم از تلاش سردار سرتیپ دوم احمدعلی گودرزی طی پنج سال گذشته تجلیل و سردار سرتیپ دوم رهام بخش حبیبی به عنوان فرمانده جدید نیروی انتظامی استان فارس معرفی شد.

۹۸۷۳ /‏۱۸۷۶‬