۲۲ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۴۰
کد خبرنگار: 2204
کد خبر: 83350575
۰ نفر
معاون‌ اجتماعی فرماندهی انتظامی خراسان جنوبی معرفی شد

بیرجند- ایرنا- سرهنگ علی اکبر حیدری روز چهارشنبه در آیینی به عنوان معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی خراسان جنوبی معرفی شد.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی خراسان جنوبی در این آئین گفت: پلیس جامعه محور یکی از اهداف مهم در راستای تولید امنیت است.

سرهنگ علی اکبر حیدری افزود: تعامل سازنده سایر نهادها با پلیس در این جهت به کاهش آسیب‌های اجتماعی کمک می‌کند و امیدواریم با ادامه این تعامل ها و کاهش آسیب‌های اجتماعی به تولید امنیت مطلوب برسیم.

معاون سابق اجتماعی فرماندهی انتظامی خراسان جنوبی نیز در این آئین با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری به امور فرهنگی گفت: پلیس نماد حاکمیت و حافظ نظم و امنیت اجتماعی است از همین رو مردم از پلیس توقع بیشتری دارند.

سرهنگ سید محمدرضا سرفرازی، راه اندازی حوزه معاونت اجتماعی پلیس را در راستای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی دانست و اظهار داشت: این امر به سایر دستگاه‌های فرهنگی کمک زیادی کرده است.

وی از همکاری سپاه، بسیج، ارشاد، تبلیغات اسلامی و رسانه‌ها با معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان قدردانی کرد و افزود: معاونت اجتماعی با شناخت عوامل تهدیدکننده جامعه در راستای آگاهی و انضباط اجتماعی تلاش می‌کند.

معاون سابق اجتماعی فرماندهی انتظامی خراسان جنوبی، ارتقا توان علمی را یکی از اهداف این حوزه عنوان کرد و گفت: در این راستا ۱۰ مرکز مددکاری راه‌اندازی شده که به طور رایگان مشاوره می‌دهند.

وی از انعقاد ۹ تفاهم‌نامه در راستای نهادینه سازی مشارکت عمومی و زمینه‌سازی برای کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی خبر داد و گفت: در راستای بسترسازی مناسب برای برقراری نظم و امنیت اجتماعی نیز ۱۰۵ جلسه شورای معتمد پلیس توسط معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان برگزار شده است.

سرهنگ سرفرازی اظهار داشت: ۶ هزار و ۴۵ نفر از خدمات مشاوره پلیس استفاده کرده اند و با فعال شدن تیم مستند ساز توسط معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان ۲۳ مرود فیلم پلیسی تهیه شده که صحنه ایی از حاشیه نشینی، طلاق و سرقت را به نمایش گذاشته است.

وی به برگزاری ۶۰۰ نشست آموزشی در راستای ارتقای فرهنگ عمومی اشاره کرد و افزود: در این نشست‌ها انجام مطالعات اجتماعی به منظور شناخت پدیده‌های اجتماعی در دستور کار بوده است.

معاون سابق اجتماعی فرماندهی انتظامی خراسان جنوبی اضافه کرد: راه اندازی کانال سروش پلیس به عنوان مرجعی برای اطلاع رسانی نیز از عملکرد این معاونت بوده است.

وی مواد مخدر صنعتی، بیکاری و مواد مخدر سنتی را سه اولویت اصلی آسیب‌های استان عنوان کرد و ادامه داد: سعی شده است در برنامه‌های حوزه معاونت اجتماعی از توان علمی اساتید دانشگاهی نیز استفاده شود.

در این مراسم با حضور فرمانده انتظامی استان از زحمات سرهنگ سید محمدرضا سرفرازی قدردانی و سرهنگ علی‌اکبر حیدری به عنوان معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان معرفی شد.

سرهنگ سید محمدرضا سرفرازی از این پس به عنوان مشاور فرمانده انتظامی استان فعالیت می‌کند.

۹۸۹۳* ۶۰۵۴