۲۲ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۵۱
کد خبرنگار: 2084
کد خبر: 83350573
۰ نفر
سرپرست حوزه هنری سمنان: یازدهمین جشنواره شاهوار فراخوان داد

ایرنا- سمنان- سرپرست حوزه هنری استان سمنان گفت: جشنواره استانی شعر و داستان شاهوار برای یازدهمین دوره فراخوان داد.

مصطفی حسینی عصر چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا، با اشاره به اینکه جشنواره ادبی شاهوار تا به حال هفت دوره به صورت استانی و سه دوره به صورت منطقه‌ای به میزبانی شهرستان شاهرود برگزار شده است، افزود: یازدهمین دوره این جشنواره به صورت استانی به منظور ایجاد انگیزه بین هنرمندان استان سمنان برای گردآوری و چاپ مجموعه شعر و داستان برنامه ریزی شده است.

وی یادآور شد: هنرمندان استان سمنان می‌توانند آثار چاپ نشده خود را در دو بخش شعر و داستان به صورت مجموعه تا پایان مهر ۱۳۹۸ به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند، آثار برگزیده این دوره، پس از اعمال اصلاحات پیشنهادی به هنرمندان، توسط انتشارات سوره مهر به چاپ خواهد رسید.

وی با بیان اینکه شرکت در جشنواره برای تمامی هنرمندان استان سمنان آزاد است، افزود: حوزه هنری استان سمنان می‌توانست این جشنواره را به صورت منطقه‌ای و حتی فراتر از آن هم برگزار کند، اما با هدف حمایت مالی و معنوی از نویسندگان و شاعران استان سمنان، تصمیم بر آن شد که این جشنواره به صورت استانی برگزار شود و از برگزیدگان حمایت‌های لازم برای چاپ کتاب در انتشارات سوره مهر انجام شود.

حسینی گفت: مجموعه داستان باید شامل حداقل سه داستان و ۲۰ هزار کلمه باشد و مجموعه شعر نیز در هر قالب مستقل شعری باید شامل حداقل ۳۵ قطعه شعر باشد.

سرپرست حوزه هنری استان سمنان درباره جوایز برگزیدگان این جشنواره نیز اظهار داشت: به نفرات اول مبلغ ۴۰ میلیون ریال، نفرات دوم مبلغ ۳۰ میلیون ریال و نفرات سوم مبلغ ۲۰ میلیون ریال اهدا خواهد شد.

هنرمندان جهت شرکت در این جشنواره می‌توانند پس از تکمیل فرم در سایت حوزه هنری استان سمنان به نشانی www.artsemnan.ir آثار خود را از طریق پست الکترونیکی به نشانی shahrood.shahvar@gmail.com و یا به نشانی شاهرود، خیابان امام خمینی(ره)، خیابان فروغی، حوزه هنری شهرستان شاهرود، کد پستی ۳۶۱۳۷۵۷۸۵۷، دبیرخانه یازدهمین جشنواره شعر و داستان شاهوار ارسال کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن‌های ۱۸-۳۲۲۳۱۴۱۷ تماس بگیرند.

۸۹۵۶/‏۶۱۰۳