سرمربی تیم ملی وزنه برداری زنان: در مسابقات جهانی تایلند بهتر ظاهر می شویم

تهران- ایرنا- سرمربی تیم ملی وزنه برداری زنان با بیان اینکه در پیکارهای جهانی تایلند امید به کسب مدال نداریم و تنها برای کسب تجربه حضور خواهیم یافت گفت: امیدوارم در پیکارهای جهانی بهتر از رقابت های قهرمانی آسیا ظاهر شویم.

«مریم امرالله» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا، اظهار داشت: هنوز ترکیب تیم ملی کامل مشخص نیست باید ارزیابی کنیم که وزنه برداران از نظر رکوردی چگونه خواهند بود. امیدوارم در مسابقات جهانی بهتر ظاهر شویم البته شاید تیم را کامل به مسابقات جهانی تایلند نبریم اما سعی بر این است که از بهترین‌ها برای این رقابت ها استفاده کنیم و این بهترین‌ها می‌توانند ۱۰ نفر یا یک نفر باشد.

وی افزود: وزنه برداران ما می‌توانند جایگاه خود را در این مسابقات ارتقا بخشند اما همچنان برای مدال در رقابت‌های جهانی شرکت نمی‌کنیم و کسب مدال برای سال های آینده است.

سرمربی تیم ملی وزنه برداری زنان بیان کرد: اسامی که برای دعوت به اردو اعلام کردیم در هر دسته وزنی، بهترین‌ها هستند. صد درصد احتمال دارد که نفرات جدید به تیم دعوت کنیم. به طور حتم برای مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا در آبان ماه، نفرات جدیدی به اردو دعوت می‌شوند.

وی در خصوص تأثیر انتخابات و تغییرات آن بر برنامه‌های وزنه برداری زنان، گفت: نمی دانم انتخابات به چه سمت و سویی خواهد رفت و رئیس فدراسیون تغییر می‌کند یا نه؟ اما اگر به هر دلیلی این تحولات ایجاد شود، ممکن است رئیس فدراسیون یک سیاست و برنامه دیگری داشته باشد. اما در نهایت با وجود تغییر در کادر فنی و اداری بالاخره به این ورزشکاران احتیاج دارند و کارشان با این وزنه بردارها پیش می‌رود و بعید به نظر می‌رسد که ورزشکاری در تیم ملی تغییر کند.

امرالله در خصوص دعوت نشدن «مرضیه قنبری» به اردوی تیم ملی، گفت: دلیل دعوت نشد او فنی است. می توانستم او را دعوت کنم و او ۲ هفته تمرین می‌کرد و به شهر خود باز می‌گشت و اتفاقی هم نمی‌افتاد اما در هر صورت اگر این مطلب را پس از آن عنوان می‌کردیم برای او بدتر می‌شد.

اردوی آماده‌سازی تیم ملی بانوان ایران جهت حضور در پیکارهای جهانی سال ۲۰۱۹ از ۲۰ خرداد در کمپ تیم های ملی آغاز شد.

سیده الهام حسینی (لرستان)، الناز باجلانی (کردستان)، پوپک بسامی (تهران)، ابریشم ارجمندخواه (تهران)، پارمیدا محمودیان (گلستان)، پریسا جهانفکریان (کهگیویه و بویراحمد)، مریم زارع (فارس)، فروغ یونسی (بوشهر)، حدیثه حاج کناری (مازندران) و یکتا جمالی (اصفهان) ۱۰ وزنه بردار دعوت شده به اردوی تیم ملی هستند.

مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی ۲۰۱۹ بزرگسالان جهان در تایلند، ۲۷ شهریورماه تا ۵ مهرماه برگزار می‌شود.

ورزشی **۹۱۲۸**۱۰۶۷**

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =