اسکاپ از ظرفیت جهاد دانشگاهی در مدیریت اطلاعات استفاده می کند

تهران - ایرنا - معاون دبیر کل سازمان ملل در امور اسکاپ (کمیسیون اقتصادی و اجتماعی آسیا و اقیانوسیه سازمان ملل) از بهره گیری توانمندی های جهاد دانشگاهی برای تاسیسی مرکز منطقه توسعه مدیریت اطلاعات حوادث غیرمترقبه خبر داد.

به گزارش گروه دانشگاه و آموزش، آرمیدا سالیسا آلیس جابانا به همراه هیأت همراه امروز (چهارشنبه) ۲۲ خرداد در دیدار با مسئولان جهاد دانشگاهی گفت: فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی جهاد دانشگاهی بسیار قابل توجه است از این رو به دنبال اجرایی ساختن دستاوردهای علمی و آموزشی این نهاد هستیم.

معاون دبیر کل سازمان ملل متحد در امور اسکاپ با اشاره به تأسیس مرکز منطقه‌ای توسعه مدیریت اطلاعات حوادث غیرمترقبه، اظهار کرد: توانمندی‌های جهاد دانشگاهی دراین خصوص می‌تواند مؤثر واقع شود.

وی در ادامه به برخی از پروژه‌های اسکاپ و پروژه‌های کارآفرینی و ایجاد اشتغال با مشارکت ژاپن، چین و سایر کشورها اشاره کرد و طراحی مکانیزم‌های پیشرفته کشاورزی، آموزش جهت بهره وری بیشتر در حوزه‌های کشاورزی را از جمله این همکاری‌ها دانست.

در ادامه حمیدرضا طیبی رئیس جهاد دانشگاهی نیز به معرفی فعالیت و توانمندی‌های جهاد دانشگاهی در حوزه‌های پژوهشی، آموزشی، فرهنگی و اجتماعی و اشتغال پرداخت.

همچنین در این نشست پیشنهاد شد پس از بررسی زمینه‌های همکاری از سوی دو طرف در حوزه‌های پژوهشی مانند سلامت و درمان، بانک خون بند ناف و گردشگری پزشکی، فرهنگی، اشتغال مانند توانمندسازی زنان سرپرست خانوار، تفاهم نامه همکاری برای امضا آماده شود./‏