۲۲ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۴۹
کد خبرنگار: 1163
کد خبر: 83350534
۰ نفر
۱۰۰ میلیارد ریال زکات فطریه در کردستان جمع آوری شد

سنندج - ایرنا - مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان گفت: با مشارکت خوب خیران و اقشار مختلف مردم پس از ماه مبارک رمضان سال جاری، ۱۰۰ میلیارد ریال زکات فطریه در این استان جمع آوری شد.

محمد رسول شیخی زاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از این میزان زکات جمع آوری شده ۸۱ میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال فطریه عام، هشت میلیارد و ۱۹۰ میلیون ریال کفاره عمد و غیر عمد و سه میلیارد و ۲۱۰ میلیون ریال سادات بوده است.

وی افزود: سال گذشته ۸۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال زکات فطریه در این استان جمع آوری شده بود که امسال با جمع آوری این میزان با رشد ۲۱ درصدی روبرو شده‌ایم.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کردستان یادآور شد: زکات جمع آوری شده در هر شهر، منطقه و روستا با هماهنگی و نظارت امام جماعت و هیأت امنای مساجد در همان محل در میان نیازمندان توزیع شده و هیچ مبلغی از منطقه‌ای به منطقه‌ای دیگر جابجا نشده بلکه در همان محل هزینه شده است.

وی اضافه کرد: مردم استان کردستان همواره در انجام کارهای خیر پیش قدم بوده و مشارکت خوبی دارند و این مهم نشان دهنده ایمان و اعتقاد دینی و نیت خیر خواهانه مردم است.

امسال برای جمع آوری زکات فطریه ۲ هزار و ۵۶ پایگاه جمع آوری در مساجد، مراکز نیکوکاری، مؤسسات خیریه و میادین اصلی شهرها در استان مستقر شد.

در حال حاضر ۱۵۰ هزار نفر در قالب ۷۵ هزار خانوار کردستانی زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند و از خدمات و حمایت‌های این نهاد در استان بهره مند می‌شوند.
۷۳۴۸/‌۹۱۰۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =