۲۲ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۴۳
کد خبرنگار: 1053
کد خبر: 83350520
۰ نفر
تاکید امام جمعه قزوین بر پرداخت وجوهات شرعی

قزوین - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین بر پرداخت وجوهات شرعی تاکید کرد و گفت: پرداخت وجوهات موجب برکت مال انسان می‌شود و آثارش در زندگی او نیز نمود پیدا می‌کند.به گزارش روز چهارشنبه پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در استان قزوین، آیت الله عبدالکریم عابدینی در سخنرانی خود با موضوع زکات در جمع مردم روستای شیداصفهان خاطرنشان کرد: قرآن کریم درباره دریافت وجوهات بر موضوع طهارت تاکید داشته و به پیامبر گرامی اسلامی نیز می‌فرماید "اگر وجوهات آن‌ها را دریافت کردی، پاکشان کرده‌ای و این پاکی به زندگی انسان برکت می‌بخشد".

وی با بیان اینکه ائمه اطهار (ع) بزرگ‌ترین کسانی بودند که قرآن را درک کردند، افزود: کسانی می‌توانند قرآن را درک کرده و بفهمند که پاک و طاهر باشند و یکی از راه‌های پاکی و طهارت همین پرداخت وجوهات و طهارت مالی است.

امام جمعه قزوین اظهار داشت: وقتی شما درختی را هرس می‌کنید، زمینه رشد و نمو آن را فراهم کرده‌اید و مالی که از انسان باید جدا شود نیز همین گونه است و اگر پرداخت شود زمینه رشد و نمو را فراهم می‌کند.

وی ادامه داد: مرحوم آیت‌الله شالی می‌فرمودند "وقتی برای دریافت زکات به مردم مراجعه می‌کردیم، به آنها می‌گفتیم اگر مایل هستید وجوهات خود را پرداخت کنید و پس از دریافت وجوهات، صاحب خانه صمیمانه از ما تشکر می‌کرد و می‌گفت آرامش پیدا کردیم"، همان گونه که خدا در قرآن گفته است.

آیت‌الله عابدینی اضافه کرد: نباید در پرداخت حق فقیر به گونه‌ای عمل کنیم که احساس کند ما به او رحم می‌کنیم زیرا این حق اوست و خداوند در اموال ما قرار داده تا به او پرداخت کنیم و اگر پرداخت نکنیم گرفتار می‌شویم.

۶۰۱۲*۸۰۵۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =