۲۲ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۴۷
کد خبرنگار: 907
کد خبر: 83350497
۰ نفر
مردم خراسان شمالی ۴۵۰ میلیارد ریال مالیات پرداخت کردند

بجنورد- ایرنا- مدیرکل امور مالیاتی خراسان شمالی گفت: مردم این خطه از کشورمان در ۲ ماه امسال ۴۵۰ ملیارد ریال مالیات پرداخت کردند.

یوسف یعقوبی نژاد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران استان اظهار داشت: از مجموع این میزان مالیات ۳۴۰ میلیارد ریال بابت مالیات مستقیم و ۱۱۰ میلیارد ریال از محل ارزش افزوده است.
وی افزود: مردم این استان پارسال ۲ هزار و ۸۲۰ میلیارد ریال مالیات پرداخت کرده بودند که این میزان در مقایسه با سال ۹۶، ۱۷ درصد رشد داشته است.
وی در خصوص ترکیب مالیاتی استان اظهار داشت: مالیات مستقیم ۶۳ درصد این ترکیب را شامل می‌شود که اشخاص حقوقی دولتی و خصوصی و تمامی شرکت‌ها است.
یعقوبی نژاد افزود: هم اکنون در این استان افزون بر چهار هزار شرکت و مؤسسه هست که ۲۸ درصد مالیات استان را تأمین می‌کنند.
وی اظهار داشت: از درآمد مالیات استان ۲۳ درصد از محل حقوق کارکنان دولتی و خصوصی، ۶ درصد صاحبان مشاغل و مابقی نیز سایر موارد تشکیل می‌دهند.
وی افزود: ۳۷ درصد مالیات نیز از محل ارزش افزوده به صورت غیر مستقیم وصول شده است.
مدیرکل امور مالیاتی خراسان شمالی گفت: تاکنون سه هزار و ۶۳۰ میلیارد ریال ارزش افزوده وصول شده است که به حساب شهرداری‌ها، دهیاری‌های مناطق روستایی و عشایری و روستاهای فاقد دهیاری‌ها پرداخت شده است که از مجموع این میزان ۱۸۰ میلیارد ریال مربوط به سال جاری است.

یعقوبی نژاد گفت: ۱۸۰ میلیارد ریال از مالیات و عوارض ارزش افزوده صادرکنندگان استان در سال گذشته استرداد داده شد که در ۲ ماه سال جاری نیز ۶۰ میلیارد ر یال بوده است..
وی اظهار داشت: این میزان مالیات متعلق به شرکت‌های بزرگ صنعتی بود.

مدیرکل امور مالیاتی خراسان شمالی در خصوص طرح تسلیم اظهارنامه مالیاتی صاحبان مشاغل در این استان گفت: صاحبان مشاغل فقط تا پایان خردادماه مهلت دارند نسبت به تحویل اظهارنامه خود اقدام کنند.
یعقوبی نژاد اظهار داشت: اشخاص حقیقی و صاحبان مشاغل که قصد استفاده از تسهیلات پیش بینی شده را دارند فقط تا پایان خردادماه مهلت دارند نسبت به تسلیم اظهارنامه عملکرد سال ۹۷ خود به شکل الکترونیکی اقدام کنند.
وی از مودیان خواست هر چه سریع‌تر نسبت به تسلیم اظهارنامه خود از طریق سامانه اقدام کنند و تسلیم اظهارنامه را برای ارائه خدمات بهتر به روزهای آخر موکول نکنند تا با توجه به تراکم مراجعه افراد به پایگاه اینترنتی سازمان امور مالیاتی با مشکل مواجه نشوند.
مدیرکل امور مالیاتی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: براساس قوانین و مقررات مصوب، شرط برخورداری از هر گونه معافیت مالیاتی و جلوگیری از جریمه غیرقابل بخشش، تسلیم اظهارنامه مالیاتی است.
به گزارش ایرنا سال گذشته ۲۶ هزار و ۷۵۴ اظهارنامه مالیاتی در حوزه مشاغل از مودیان این استان دریافت شد.
۳۰۰۷/‏‬ ۶۰۴۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =