نشست معاونان دانشجویی دانشگاه های منطقه ۹ کشور در سبزوار برگزار شد

سبزوار- ایرنا- نشست معاونان دانشجویی دانشگاه های منطقه ۹ کشور شامل استانهای خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی و سمنان روز چهارشنبه در دانشگاه حکیم سبزواری برگزار شد.

رئیس دانشگاه حکیم سبزواری در این نشست گفت: معاونت های دانشجویی بستر آرام و بی تنش برای آموزش و پژوهش که اهداف اصلی دانشگاه ها هستند، فراهم می کنند.
علی اصغر مولوی افزود: آرامش حاکم بر دانشگاه ها به یاری عملکرد مسئولان و فعالان حوزه دانشجویی حاصل شده است.

وی با اشاره به شرایط اقتصادی کشور اظهار داشت: این شرایط دانشگاه ها را هم چون سایر حوزه ها تحت تاثیر قرار داده که عبور از آن نیازمند هم افزایی و هم اندیشی بیشتر است.
وی گفت: وزارت علوم و مسئولان دانشگاه ها تلاش می کنند مشکلات اقتصادی و افزایش قیمت ها کمترین تاثیر را در حوزه رفاهی دانشجویان داشته باشد.

معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه حکیم سبزواری نیز گفت: یکی از مشکلات مهم مراکز آموزش عالی مشکلات مالی، بودجه ای و گران شدن نرخ کالاها برای رفع نیازهای روزانه است.
فاطمه صادقی فر افزود: برگزاری این نشست ها سبب ایجاد وحدت رویه در دانشگاه ها و استفاده از تجربیات موفق یکدیگر در مسائل مربوط به امور دانشجویی می شود که بسیار راهگشاست.

دانشگاه حکیم سبزواری یکی از ۲۲ دانشگاه محور در ایران است که با حدود ۹ هزار دانشجو دارای ۳۳ گروه آموزشی، ۱۳۹ کد رشته تحصیلی در مقاطع کارشناسی تا دکتری و ۱۰ دانشکده است.

سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

۸۱۴۵/۷۴۹۵ / ‏‬ ۶۰۵۳
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =