۲۲ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۲۰
کد خبرنگار: 1565
کد خبر: 83350433
۰ نفر
140 شهید نظم و امنیت تقدیم انقلاب شده است

کرمان - ایرنا - جانشین فرماندهی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی (ناجا) گفت: طی ۳۰ سال گذشته سالانه بیش از ۱۴۰ شهید تقدیم انقلاب اسلامی شده که البته با اقتدار و تسلط بر دشمنان نظم و امنیت تعداد شهدا هر ساله روند کاهشی داشته به طوری که سال گذشته ۷۳ شهید تقدیم این نظام شده که هفت شهید مربوط به استان کرمان است.

به گزارش ایرنا، سردار سرتیپ ایوب سلیمانی روز چهارشنبه در یادواره ۵۷۴ شهید نظم و امنیت استان کرمان افزود: شهدا حاضر و ناظر بر عالم ما و عالم برزخ هستند.

وی با بیان اینکه شهدا بر عالم ما تاثیرگذار هستند اظهار داشت: دعای شهدا در حق بازماندگان عملی خواهد شد.

سردار سلیمانی به نقل رهبر معظم انقلاب اسلامی تصریح کرد: حداقل تاثیری که شهدا بر عالم ما می گذارند جوشش، نشاط، عزم و اراده برای ادامه راه در دل و قلب افراد است.

وی اظهار داشت: بزرگترین نعمت خداوند به بشریت جان است لذا شهدا با عزم و اراده در راه خداوند جهاد و هستی خود را ایثارگرانه فدا می کنند.

سردار سلیمانی تکریم شهید را تکریم و بزرگداشت عزت و سربلندی ملت، تکریم انقلاب، اسلام و آزادگی دانست و بیان کرد: ریختن خون شهدا بر زمین در دل سایرین جوشش ایجاد می کند نه رعب و وحشت.

وی افزود: شهید با شهادت خود معبر را باز و هزاران نفر را در عالم برانگیخته می کند تا در این مسیر قرار گیرند.

سردار سلیمانی ادامه داد: اگر با همه قدرتی که طاغوت داشت و با حمایت مستکبران عالم آمادگی برای ایثار جان و پذیرش لقاجانان در این ملت وجود نداشت پیروزی انقلاب در ۲۲ بهمن محقق نمی شد.

وی گفت: اگر امروز این انقلاب با هجمه های سهمگینی ایستاده و امروز مقتدر از همیشه و با سیطره کامل بر منطقه پرچم علوی را بالا برده جز به برکت خون شهدا و تداوم این جریان مبارک در نفوس دیگران، نیست.

سردار سلیمانی اظهار داشت: آمریکایی ها در اتاق جنگ می خواستند مساله و مشکل شان را با ایران حل کنند و فرماندهان آنها به رئیس وقتشان گفتند که اگر در عراق حداکثر سه هزار آدم جان فدای صدام هستند در ایران حداقل سه میلیون نفر آماده جانفشانی برای انقلاب هستند.

وی تاکید کرد: مردم امروز پای ارزش هایشان ایستاده اند و همین امروز که رسانه های غربی و برخی خودفروخته های داخلی می گویند مردم از ارزش های انقلابی رو گردان شده اند بیش از ۷۵ درصد مردم می گویند نظام اسلامی و پیاده سازی احکام اسلامی در کشور ما باید بماند و ما پای این مهم ایستاده اند.

سردار سلیمانی اظهار داشت: دشمن ما در دی ماه ۹۶ تمام ظرفیت های خود را جمع کرد که علیرغم تلاش‌های فراوان تعداد اندکی بودند و هرگز نتوانستند تعداد زیادی را جمع کنند.

جانشین فرماندهی ناجا ادامه داد: اگر روزی امام بگوید مردم به خیابان ها بیاینند دشمن خواهد فهمید جمعیت چقدر است و دنیا در دست کیست.

وی گفت: امروز به برکت وجود شهدا وضعیت کشور ما به گونه ای است که در خصوص تهدیدات نظامی و برندازنده به بازدارندگی کامل رسیده ایم و دشمن اکنون جرات و شهامت حمله به مرزهای این سرزمین را ندارند و نخواهند داشت.

سردار سلیمانی تصریح کرد: دشمن بر موج سوار شده و توطئه براندازی دشمن دربهمن سال گذشته به تاریخ پیوست.

وی افزود: قطعاً در این جبهه ما پیروز هستیم البته زحمت هم دارد و دیر نیست که این آخرین امیدورای دشمن به یاس تبدیل شود و قدرتمندان عالم در برابر یک ملت برخاسته، مومن، متدین و انقلابی سر تعظیم فرود بیاورد.

‌۳۰۲۹/‏‬ ۵۰۵۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =