۲۲ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۵۷
کد خبرنگار: 1383
کد خبر: 83350424
۰ نفر
استاندار تهران: توسعه زیربنایی باید به روستاها برگردد

تهران- ایرنا- استاندار تهران گفت: توسعه زیربنایی برای ارتقا بخشیدن به معیشت و اشتغال باید به روستاها برگردد.

به گزارش ایرنا، انوشیروان محسنی بندپی روز چهارشنبه در سی و دومین نشست مدیران کل امور روستایی و شوراهای استانداری های کشور اظهار داشت: باید اقدام هایی از جمله بهره مندی از توانمندی های روستاییان، ارائه قوانین حمایتی و اولویت بندی طرح ها برای توسعه در روستاها مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: دولت در بحث توسعه روستاها اقدامات خوبی انجام داده است که باید استمرار یابد چراکه روستاها دارای نقاط قوت از جمله نیروی انسانی بالقوه و تولید محور است.

استاندار تهران ادامه داد: وجود روستاها یک ارزش افزوده و مزیت است که باید بر روی آنها برنامه ریزی کرد.

وی با بیان اینکه قوانین حمایتی باید به مجلس برود گفت: ۲۰۰ میلیارد تومان به روستاها تزریق شده است که ۸۰ درصد آن در این دولت بوده است.

محسنی بندپی تاکید کرد: باید اولویت بندی و سیاستگذاری در روستاها شکل گیرد تا با اجرای طرح های مختلف نرخ بیکاری کاهش یابد.
وی خاطر نشان کرد: امروز جوانان فارغ التحصیل با استعدادهای بالا در روستاها وجود دارد که با روش های مختلف می توان آنها را در روستاها جذب کرد همچنین با تکیه به بحث کشاورزی که اقتصاد محور است می‌تواند رشد و توسعه روستاها را به همراه داشت.

استاندار تهران از وجود ۸۱۴ هزار نفری جمعیت در روستاهای تهران خبر داد و گفت: دولت یک و نیم میلیارد دلار برای توسعه روستاها اختصاص داده است که باید این تسهیلات در اختیار روستاییان قرار گیرد.

وی خاطر نشان کرد: نگاه دولت و وزارت کشور به روستاها خوب است از این رو باید از این فرصت برای رشد و بالندگی روستاها بهره برد تا از مهاجرت آنها به شهرها جلوگیری کرد.

محسنی بندپی گفت: همچنین طرح های مختلفی از جمله همیار برای زنان خانوار در نظر گرفته شده است تا با آموزش های مهارتی به آنها زمینه اشتغال فراهم شود.

وی تاکید کرد: باید از نقش مشارکتی بانوان و اختصاص امکانات به آنها بهره برد.

تهرام/‏۸۱۳۸/‏/‏۱۳۴۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =