۴۰ درصد پیش دبستانی های هرمزگان زیرپوشش طرح غنچه های هلال قرار می گیرند

بندرعباس- ایرنا- معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش هرمزگان گفت: در سال تحصیلی جدید (۹۸-۹۹)، ۴۰ درصد از مرکزهای پیش دبستانی این استان زیرپوشش طرح کانون غنچه های هلال قرار می گیرند.

ایرج بیت اللهی روز چهارشنبه در نشست با نمایندگان سازمان جوانان هلال احمر افزود: برای تحقق این هدف، تفاهم نامه بومی و استانی همکاری و توسعه ای بین آموزش و پرورش هرمزگان و سازمان جمعیت هلال احمر استان منعقد شده و مراحل اجرایی خود را طی می کند.

وی، تعداد پیش دبستانی ها در هرمزگان را یکهزار و ۸۸۹ مرکز عنوان کرد و بیان داشت: تاکنون در مرکزهای پیش دبستانی ناحیه ۱ و ۲ بندرعباس آموزش های امدادی ویژه ی مربیان پیش دبستانی اجرا شده است.

این مسوول اظهارداشت: آموزش فعالیت های پایه ی امدادی، مهارت های شهروندی و مفاهیم بشردوستانه به نوآموزان سبب می شود تا آنها به سطحی از مهارت ها برسند که در زندگی شخصی و اجتماعی خود عملیاتی نمایند.

وی با اشاره به اجرای فعالیت ها و برنامه های کانون غنچه های هلال در مرکزهای پیش دبستانی گفت: فراهم آوردن زمینه های لازم برای نقش آفرینی مرکزهای پیش دبستانی به عنوان کسب تجربیات تربیتی محلی و آشنایی نوآموزان و مربیان با مفاهیم بشردوستانه و آموزه های امدادی از اهداف مهم اجرای این طرح است.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش هرمزگان اضافه کرد: برگزاری کارگاه های توانمندسازی نیروی انسانی حوزه ی پیش دبستانی بر اساس توافق نامه طرفین از برنامه های مهم اجرایی می باشد.

وی اظهارامیدواری کرد: بتوانیم در سایه مشارکت جمعی در تحقق این برنامه گام های اساسی را برداریم.

بیت اللهی با تاکید بر اهداف و برنامه های سند تحول بنیادین افزود: آموزش در دوره ی پیش دبستانی اولویت آموزش و پرورش است لذا باید همه ی تلاش خود را برای ارتقای مهارت ها در دوره ی پیش دبستانی انجام دهیم.

وی گفت: ارتقای مهارت ها در دوره ی پیش دبستانی می تواند به بهبود کیفیت یاددهی و یاددگیری در دوره های دیگر آموزشی کمک کند.

**برگزاری کانون غنچه های هلال احمر از تیرماه امسال

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر هرمزگان نیز از راه اندازی کانون غنچه های هلال احمر در مقطع پیش دبستانی از ابتدای تیرماه سالجاری به همکاری معاونت آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان خبر داد.

سحر رفیعی بندری اظهار داشت: در سطح استان هرمزگان یک هزارو ۸۸۹ پیش دبستانی وجود دارد که به صورت پایلوت ۱۰۰ مرکز به منظور راه اندازی کانون غنچه های هلال احمر انتخاب می شود.

وی بیان داشت: به منظور فراهم آوردن زمینه لازم برای نقش آفرینی مرکز پیش دبستانی به عنوان کانون کسب تجربیات محلی، بستر سازی مناسب ترویج فرهنگ نوعدوستی و انسجام اجتماعی، توانمند سازی نوآموزان و نیروی انسانی حوزه پیش دبستانی در مواجهه با نیازهای فوری و عمومی جامعه از قبیل امداد رسانی، حرکت های خیرخواهانه مردمی و خدمات بشر دوستانه کانون غنچه های هلال احمر راه اندازی خواهند شد.

این مسوول افزود: در راستای عملیاتی شدن این اقدام، تفاهم نامه مشترکی بین جمعیت هلال احمر و آموزش و پرورش امضا می شود که معاونت های آموزش ابتدایی و امور جوانان به عنوان مجری طرح اقدامات لازم را در این زمینه به انجام خواهند رساند.

۷۱۹۵/۶۰۴۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =