۲۲ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۴۳
کد خبرنگار: 1307
کد خبر: 83350333
۰ نفر
قرارگاه راهیان نور به سیل زدگان خدمت رسانی می کند

‌تهران- ایرنا- فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور گفت: تهیه و توزیع کالاهای اساسی بین مردم سیل زده استانهای خوزستان و لرستان و اسکان و تغذیه آنان در اولویت ما قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی بسیج، سردار «یعقوب سلیمانی» با اشاره به اینکه از شروع بحران سیل در کشور، تمام امکانات و ظرفیت راهیان نور در اختیار سیل زدگان قرار گرفت، اظهار داشت: سپاه و بسیج مفتخرند که خود را خادم مردم بدانند و در زمان شروع بحران سیل در کشور هم شاهد فعالیت گسترده سپاه و بسیج و گروه های جهادی و خادمین شهدا برای خدمت رسانی به مردم سیل زده بودیم و در این میان، قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج هم تلاش نمود تا امکانات و ظرفیت خود را در اختیار سیل زدگان کشور قرار دهد.

وی با اشاره به اینکه در استان خوزستان، اردوگاه های اسکان راهیان نور در اختیار سیل زدگان قرار گرفت و روزانه شاهد پخت غذا برای سیل زدگان بودیم، گفت: به لحاظ زیرساخت‌هایی که در نقاط مختلف حمیدیه، اردوگاه‌های شهیدان حبیب‌اللهی و مسعودیان، زین‌الدین، کلهر، عاصی‌زاده و سایر اردوگاه‌های متمرکز و غیرمتمرکز کشوری در استان خوزستان وجود دارد؛ آمادگی اسکان ۱۵۰ هزارنفر پیش‌بینی و هماهنگ شد.

فرمانده قرارگاه راهیان نور سپاه و بسیج افزود: اردوگاه های راهیان نور در اوایل شروع بحران سیل، در اختیار سیل زدگان قرار گرفت و شرکت اتوبوسرانی حمل و نقل جوان سیر ایثار نیز با تمام امکانات، در اختیار این عزیزان قرار گرفت.

سردار سلیمی ادامه داد: سپاه و بسیج و گروه های جهادی و مردمی با تمام ظرفیت و وجود، پای کار هستند و تا پایان برطرف شدن مشکلات خانه های مسکونی مردم سیل زده، در کنارشان خواهند بود.

وی عنوان کرد: مردم خوزستان در زمان وقوع سیلاب با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم کردند و سپس پس از فروکش کردن سیلاب با مشکل گل و لای موجود در منازل و کمبود مواد غذایی مواجه بودند.

فرمانده قرارگاه راهیان نور سپاه و بسیج افزود: برخی روستاها همچنان با مشکل سیلاب دست به گریبان است و قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج به یاری سیل‌زدگان شتافته است و در تاریخ ۲۵ اردیبهشت ماه، شاهد توزیع ۱۴ هزار بسته غذایی و اقلام مصرفی و ضروری زندگی در میان مردم سیل زده این استان از سوی این قرارگاه بودیم؛ به طوری که بیش از ۲۰۰ نیسان در استان خوزستان، ۱۴ هزار بسته اقلام غذایی و ضروری را در میان مردم این استان توزیع کردند.

سردار سلیمی گفت: قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج از اوایل سال ۹۸ و همزمان با بروز سیل در استان لرستان هم با اعزام نیروهای خادمین شهدا و مسئولان راهیان نور به شهرستان پلدختر، تلاش کرد که در کنار مردم سیل زده این شهرستان باشد.

وی تصریح کرد: از ۱۶ فروردین ماه، همکارانمان در سازمان اردویی بسیج به کمک سیل زدگاه شهرستان پلدختر شتافتند و از آن روز تا به امروز تلاش شده که خدمات ارزنده ای برای سیل زدگان این شهرستان انجام داده شود.

فرمانده قرارگاه راهیان نور سپاه و بسیج تاکید کرد: به همت قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج، روزانه شاهد پخت غذا برای ۶ هزار نفر در هر وعده بودیم و تلاش کردیم اقلام و کالاهای ضروری مثل روغن، برنج، کنسرو، بیسکویت، قند، نبات و شیرینی را در میان خانواده های سیل زده این شهرستان توزیع کنیم.

سردار سلیمی ادامه داد: چندین تانکر آب در شهرستان پل دختر آماده کردیم و همچنین ساخت چندین حمام، ذبح ده ها گوسفند برای تهیه گوشت و توزیع آن در میان سیل زدگان، تهیه غذای گروه های جهادی، خادمین شهدا، هلال احمر، ارتش، سپاه، بسیج و گروه های مردمی و ساکنین این شهرستان و … از جمله عملکرد ما در شهرستان پل دختر بوده است و سپاه و بسیج در کنار مردم سیل زده هستند.

وی با اشاره به خدمات ارزنده گروه خادمین شهدا برای مردم سیل زده کشور اظهار داشت: خادمان شهدا، نیروهای داوطلبانه و عاشقی هستند که همه ساله داوطلبانه در مناطق عملیاتی دفاع مقدس به خدمات رسانی به زائران راهیان نور در یادمان های دفاع مقدس مشغول هستند و این کار را به نیت شهدا انجام می دهند اما در زمان بحران سیل در کشور، شاهد حضور این نیروهای مردمی و انقلابی در کمک به مردم سیل زده بودیم.

سیام **۹۶۱۲**۹۱۲۱

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =