۲۲ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۵۷
کد خبرنگار: 2504
کد خبر: 83350323
۰ نفر
صالحی امیری: پیشکسوتان ریشه تنومند درخت ورزش ایران هستند

تهران- ایرنا- رئیس کمیته ملی المپیک در دیدار با نوه بنیان گذار امام راحل گفت: پیشکسوتان ریشه تنومند درخت ورزش کشور هستند. پیشکسوت یعنی معرفت، فضیلت، جوشش، انسانیت، هویت، غیرت و غرور ایرانی و این افتخار ماست.

«سید رضا صالحی امیری» روز چهارشنبه در نشست صمیمی پیشکسوتان ورزشی با حجت الاسلام سید حسن خمینی، نوه امام راحل افزود: هر موقع دلتنگ امام می‌شویم به سراغ نوه ایشان می‌رویم.
وی اظهار داشت: اگر امروز ورزشکاران به روی سکو می‌روند و افتخار افرینی می‌کنند و بر عزت و غرور ایران می‌افزایند همه برخاسته از همین پیشکسوتان ورزش ایران است.

به گفته رئیس کمیته المپیک، انسان‌هایی که اینجا حضور دارند سرمایه بزرگ ما هستند و اگر ورزش ایران در جهان می‌درخشند و ورزشکاران غرور و غیرت دارند به خاطر اینهاست.
صالحی امیری در توصیف پیشکسوتان می‌گوید که آنها ریشه تنومند درخت ورزش کشور هستند. پیشکسوت یعنی معرفت، فضیلت، جوشش، انسانیت، هویت، غیرت و غرور ایرانی و این افتخار ماست. هر کدام از این پیشکسوتان تاریخ سیار ما هستند.
وی بیان داشت: پیشکسوتان سرمایه ایران هستند و این سرمایه از خزانه بانک مرکزی با ارزشمند است و در واقع نمی‌توان قیمتی برای آنها گذاشت. حضور ما در اینجا فقط برای خدمت به این عزیزان است.
نشست صمیمانه پیشکسوتان ورزشی امروز با حضور حجت السلام حسن خمینی و مقامات ارشد ورزشی در کمیته ملی المپیک در حال برگزاری است.
پیش از این نوه امام راحل به مدت یکساعت از نخستین موزه ملی ورزش بازدید کرد.
ورزشی **۹۴۶۳**۹۲۵۰**۱۰۶۷**

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =