واحدهای متخلف در زمینه عفاف و حجاب در قم منتظر برخورد قانونی باشند

قم- ایرنا- دادستان عمومی و انقلاب قم گفت: دستورات قضایی برخورد با واحدهای صنفی متخلف در زمینه حجاب و عفاف به پلیس اماکن، سازمان صمت و اتاق اصناف ابلاغ شد.

به گزارش روابط عمومی دادگستری عمومی و انقلاب قم، مهدی کاهه روز چهارشنبه در گفت و گویی، افزود: حجاب و پوشش اسلامی و به تبع آن حفظ نظام خانواده که تامین کننده سعادت آدمی، منشا قرب الهی و سبب نجات انسان است، بسیار ارزشمند بوده و احکام اخلاقی، فقهی و دینی مربوط به پوشش به ویژه در میان بانوان بر اساس این فلسفه و حکمت حکیمانه صادر شده است.

وی با تاکید بر اینکه باید برای ارتقاء نظام خانواده از هیچ تلاشی دریغ نکرد، اضافه کرد: دستورات لازم برای برخورد با معدود اصناف هنجار شکن به پلیس اماکن و اتاق اصناف نیز در همین راستا صادر شده است.

وی تصریح کرد: به پلیس اماکن ابلاغ شد با برخی از مغازه‌هایی که در پشت ویترین اقدام به جانمایی مانکن و لباس‌هایی که عفت عمومی را جریحه دار می‌نماید و مغایر با ارزش‌های دینی و اخلاقی مردم انقلابی قم بوده، مقابله جدی صورت گیرد و به منظور برخورد قانونی به مرجع قضایی معرفی نمایند.

کاهه افزود: چنانچه فروشندگان مرد در مشاغل مختص امور بانوان اقدام به فروش نمایند، تخلف است و پلیس اماکن باید اعمال قانون نماید.

وی گفت: با توجه به اینکه پوشش برخی از متصدیان و فروشندگان خانم در فروشگاه‌ها و پاساژهای شهر نامناسب می‌باشد، اتحادیه‌های اصناف باید ضمن بازرسی مستمر از واحدهای زیر مجموعه، به متخلفان تذکر دهند و در صورت بی توجهی صاحبان به وضعیت حجاب کارکنان، اتاق اصناف با همکاری پلیس اماکن برای پلمپ محل اقدام نمایند.

وی تاکید کرد: در صورت نظارت نکردن اتحادیه‌های اصناف و انجام ندادن وظیفه قانونی، عواقب کوتاهی و مسامحه در انجام وظیفه متوجه آنها خواهد شد.

بیش از ۴۰ هزار واحد صنفی و ۵۸ اتحادیه اصناف مختلف در قم فعالیت می‌کنند؛ حدود سه هزار واحد صنفی توسط خانم‌ها اداره می‌شود.

/۲۰۸۵/ ۶۱۳۳/‌

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =