۲۲ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۳۲
کد خبرنگار: 1028
کد خبر: 83350266
۰ نفر
۸۰ طرح کشاورزی در مازندران  به بهره برداری رسید

ساری- ایرنا- رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت که همزمان با فرا رسیدن هفته جهاد کشاورزی که امسال شعار رونق تولید و امنیت غذایی را به همراه دارد ، ۸۰ طرح تولیدی و کشاورزی استان به بهره برداری رسیده است.

عزیزالله شهیدی فر روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای این ۸۰ طرح حدود ۶۴۳ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است و ۲ هزار و ۳۴۰ نفر نیز مشغول به کار شدند.

وی پرورش مرغ مادر، گلخانه هیدروپونیک، گلخانه گل زینتی، گلخانه لیموترش، پرورش گاو شیری، احداث سردهنه، بندهای انحرافی و جاده بین مزارع و طرح تسطیح و یکپارچه سازی اراضی شالیزاری را از مهمترین طرح‌های مورد بهره برداری عنوان کرد.

شهیدی فر گفت که با افتتاح این پروژه‌ها به تولیدات کشاورزی استان در بخش زراعی، باغی، دامی، آبزی پروری و گل و گیاه ۱۵ هزار تن افزوده شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه این طرح‌ها در ۱۴۷ روستا به بهره برداری رسید، توضیح داد: از مجموع پروژه‌های افتتاحی، ۶ مورد دام و طیور، هفت مورد زراعی و باغی، یک مورد شیلات، هفت مورد صنایع تبدیلی و ۵۹ مورد در حوزه آب و خاک است.

در حال حاضر استان مازندران با تولید ۷۲ نوع محصول زراعی و باغی سالانه حدود هفت میلیون تن محصول کشاورزی تولید می‌کند.
این استان با برخورداری از تنها ۲ و نیم درصد از سطح زراعی کشور، سالانه هفت درصد از تولیدات کشاورزی و ۱۱ درصد از ارزش اقتصادی کشاورزی کشور را در اختیار دارد.

۲۱ تا ۲۷ خرداد ماه هفته جهاد کشاورزی نام دارد. 

۶۹۹۰/‏۱۶۵۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =