۲۲ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۰۳
کد خبرنگار: 962
کد خبر: 83350255
۰ نفر
پوست اندازی مس کرمان برای صعودی مقتدر

کرمان - ایرنا - مس کرمان در آستانه فصل آینده مسابقات لیگ دسته یک فوتبال کشور، دست به تغییرات اساسی در شاکله باشگاه و ترکیب تیم خود زده است که این امر می تواند زمینه ساز و راهگشای سال ها دوری از لیگ برتر و پایانی بر ناکامی های این تیم باشد.

به گزارش ایرنا، پس از قرار گرفتن تیم فوتبال مس کرمان در جایگاه پنجمی لیگ دسته یک فوتبال کشور در فصل گذشته، همانطور که انتظار می رفت این باشگاه کار خود را در فصل جدید با تغییرات اساسی آغاز کرده است، نخستین گام باشگاه مس کرمان برای صعود به لیگ برتر انتخاب کادر مدیریتی، مدیرعامل و هیات مدیره کارکشته و فوتبالی بوده، چهره هایی که برای تمامی اهالی و دوستداران فوتبال در ایران و حتی دنیا نامی آشنا هستند.

با انتخاب اعضای هیأت مدیره باشگاه مس کرمان علی کفاشیان مدیر باتجربه و چهره شناخته‌شده ورزش در سطح بین‌المللی و کشور و نیز نماینده موسسه صندوق بازنشستگی شرکت مس در باشگاه به‌عنوان رئیس هیأت مدیره انتخاب شد، وی سابقه نایب‌رئیس کنفدراسیون آسیا، رئیس کمیته فوتسال آسیا، دبیرکل کمیته ملی المپیک، رئیس فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران، نایب رئیسی اول فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران، معاون ورزشی و امور فدراسیون‌های سازمان تربیت‌بدنی، دبیر کلی فدراسیون بازی‌های غرب آسیا و ریاست فدراسیون دو و میدانی را در کارنامه ورزشی خود دارد.

دیگر عضو هیأت مدیره محمود محمودی‌نیا نماینده شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه در باشگاه نیز به عنوان مدیرعامل این باشگاه انتخاب شد، محمودی‌نیا پیش از این مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان، مدیرعامل باشگاه مس رفسنجان و سابقه عضویت در هیأت مدیره باشگاه صنعت مس کرمان را در کارنامه خود داشته است و این تغییرات در ستون اصلی مدیریتی این تیم می تواند زمینه تغییری اساسی در روند نتایج این تیم فوتبال باشد.

در مستطیل سبز نیز با تغییر در ترکیب اصلی و شاکله تیم فوتبال مس کرمان به نظر می رسد با چهره ای تازه از این تیم در رقابت های فصل ۹۸-۹۹ لیگ دسته یک فوتبال کشور روبرو خواهیم شد زیرا امروزه بازیکنان کلیدی بسیاری از بدنه این تیم جدا شدند و به لیگ برتر یا دیگر تیم های حاضر در لیگ دسته یک فوتبال کشور پیوستند.

پیش از این محمد پورمحمد (بهترین بازیکن مس از نگاه هواداران) و میلاد باقری مدافع مستحکم مس کرمان (با پیشنهاداتی از لیگ برتر) جدایی خود را از این تیم فوتبال اعلام کردند و مهدی تیکدری با عقد قراردادی چهار ساله به تراکتورسازی تبریز پیوسته است.

همچنین سجاد حیدری مهاجم فصل قبل تیم فوتبال مس کرمان با قراردادی به گل گهر سیرجان رفت تا فصل آینده در کنار تیم دیگری از استان کرمان در لیگ برتر فوتبال کشور توپ بزند.

به نظر می رسد فرزاد حسینخانی کاپیتان و مربی هفته های آخر فصل گذشته تیم فوتبال مس کرمان نیز با شرکت در کلاس های مربیگری درجه A آسیا، فصل آینده به عنوان سرمربی روی نیمکت مسی ها خواهد نشست.

تغییرات اساسی در شاکله تیم و مدیریت باشگاه مس کرمان نشان می دهد که این تیم فصل آینده رقابت های لیگ دسته یک فوتبال کشور با چهره ای جدید وارد مسابقات خواهد شد که در صورت جدی گرفتن ارنج تیمی و استفاده از ترکیب بازیکنان سطح نخست فوتبال کشور می تواند از ابتدای این فصل مدعی صعود به لیگ برتر باشد.

صعود مس کرمان به لیگ برتر آرزوی دیرینه مردم کرمان و فوتبال دوستان تمامی استان است که این امید تنها با توجه و حمایت ویژه مدیران دستگاه های اجرایی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، بنگاه های اقتصادی، بخش خصوصی و نگاه ویژه شرکت صنایع ملی مس ایران و باشگاه مس کرمان به این تیم محقق می شود و از ابتدای فصل ۹۸-۹۹ با توجه ویژه تمامی استان می توان زمینه این صعود مقتدر را برای جشنی بزرگ فراهم کرد.

۷۴۲۰/‌‬ ۵۰۵۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =