چالدران بارانی ترین شهر آذربایجان غربی در 24 ساعت گذشته بود

مهاباد- ایرنا- رئیس اداره هواشناسی مهاباد گفت: چالدران با میانگین بارش 11 میلی متر، بارانی ترین شهر آذربایجان غربی در شبانه روز گذشته بود.

اردلان محمدپور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با ورود امواج ناپایدار از چند روز گذشته، بارش باران به صورت پراکنده در بیشتر مناطق آذربایجان غربی به ویژه شمال استان گزارش شده که بیشترین بارش شبانه روز گذشته در چالدران و سپس در شهرهای سردشت با ۵.۹ میلی متر و ارومیه با ۲.۷ میلی متر ثبت شد.

وی ادامه داد: فعالیت امواج ناپایدار و کم دامنه بارشی در آسمان آذربایجان غربی تا پایان هفته جاری ادامه خواهد داشت و در این مدت فعالیت این امواج به صورت افزایش ابر خواهد بود و در برخی مناطق مستعد احتمال بارش های رگباری همراه با رعد و برق وزش باد پیش بینی می شود.

محمدپور اضافه کرد: روند افزایش سرعت باد نیز به طور میانگین بین ۵۰ تا ۶۰ کیلومتر بر ساعت در آسمان آذربایجان غربی برای امروز و فردا دور از انتظار نیست.

رییس اداره هواشناسی مهاباد یادآور شد: در شبانه روز گذشته میاندوآب و بوکان هر کدام با دمای ۳۵ درجه سانتی گراد بالای صفر گرم ترین شهرها و چالدران نیز با دمای ۹ درجه سانتی گراد بالای خنک ترین منطقه استان بود.

محمدپور اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته دمای هوای ارومیه بین ۱۴ و ۳۰ درجه سانتی گراد بالای صفر و دمای هوای مهاباد نیز بین ۱۵ و ۳۳ درجه سانتیگراد بالای صفر در نوسان بود.

به گزارش ایرنا آذربایجان غربی از استان های شمال غربی کشور بوده که در منطقه ای کوهستانی واقع شده و میانگین بارندگی سالانه در این استان در حدود ۳۴۰ میلی متر است.

آب و هوای آذربایجان غربی سرد و کوهستانی است؛ بارش ها در این استان از آبان ماه شروع می شود و تا اوایل خرداد هر سال ادامه می یابد.

۹۹۰۳/‏۶۱۸۵/۳۰۷۲‏

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =