۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۰
کد خبرنگار: 864
کد خبر 83350207
۰ نفر
کاروان سلامت جمعیت هلال احمر استان مرکزی به لرستان اعزام شد

اراک - ایرنا - معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان مرکزی گفت: کاروان سلامت جمعیت هلال احمر این استان به شهر معمولان از توابع لرستان اعزام شدند.

«علیرضا محمودی» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۲ دندانپزشک، ۲ روان پزشک، ۲ متخصص اطفال، ۲ نفر دکتر عمومی، یک داروساز، ۲ تکنسین داروسازی و یک پرستار در قالب تیم کاروان سلامت جمعیت هلال احمر استان مرکزی به شهرستان معمولان لرستان اعزام شدند.

وی ادامه داد: این کاروان سلامت به مدت چهار روز به صورت رایگان وظیفه ارایه خدمات پزشکی و تخصصی به مردم این شهرستان و روستاهای اطراف آن را دارند.

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان مرکزی خاطرنشان کرد: با حضور کاروان سلامت جمعیت هلال احمر این استان در شهرستان معمولان لرستان تا کنون ۲۱۶ نفر از خدمات پزشک عمومی و تخصصی و ۱۲۱ نفر از خدمات دندانپزشکی بهره مند شده اند.

محمودی گفت: ۲۰۰ میلیون ریال دارو و ۷۰ میلیون ریال مواد اولیه دندانپزشکی به همراه کاروان سلامت جمعیت استان مرکزی به مناطق سیل زده استان لرستان ارسال شده است تا علاوه بر ارایه خدمات رایگان پزشکی و دندانپزشکی داروهای مورد نیاز مردم این منطقه نیز به صورت رایگان در اختیار آنان قرار گیرد.

وی از اعزام کاروان نیکوکاری برای توزیع لباس در شهرستان معمولان و روستاهای اطراف استان لرستان خبر داد و افزود: غرفه‌های ارایه لباس مردانه، زنانه، بچه گانه و لوازم بهداشتی به ارزش سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال با اعزام این کاروان در یکی از مدارس شهرستان‌های معمولان ایجاد شده و با شناسایی مردم سیل زده و در راستای حفظ کرامت انسانی بن لباس به افراد ارایه می‌شود.

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان مرکزی گفت: تا کنون ۳۰۵ خانوار این شهرستان و روستاهای اطراف معمولان بن لباس از طریق کاروان نیکوکاری دریافت کرده اند.

محمودی خاطرنشان کرد: کاروان داوطلبان تعمیرات لوازم برقی جمعیت هلال احمر استان مرکزی نیز متشکل از پنج نفر از تعمیرکاران لوازم برقی از ۲۰ اردیبهشت ماه امسال در شهرستان پل دختر استان لرستان مستقر شده و وظیفه تعمیر و تعویض قطعات لوازم برقی شامل ماشین لباس شویی، یخچال و جاروبرقی را برعهده دارند.

وی ادامه داد: ۱۵۰ میلیون ریال لوازم مورد نیاز برای تعمیر این تجهیزات توسط خیران تامین شده است.

۱۴ هزار داوطلب و امدادگر در جمعیت هلال احمر استان مرکزی فعالیت دارند.

۱۹۵۵/‏۶۰۱۳/‏

اخبار مرتبط